boton azulpodreczniki2019
fundacja mikolaja          Pilecki Cegiełka

wystepy

         
1a 8 6  6  5
wtorek, 17 październik 2017 07:31

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem po raz kolejny spotkali się z uczniami naszej szkoły. Tematem szkolenia profilaktyczno-edukacyjnego było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze w trakcie zajęć przedstawili główne przyczyny i skutki wypadków drogowych w oparciu o przeprowadzone analizy. Jako dominujące aspekty wypadków drogowych mundurowi wskazali brawurę, lekkomyślność, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierną prędkość, oraz kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. W trakcie prowadzonego spotkania zasygnalizowano konsekwencje prawne negatywnych zachowań na drodze.
Funkcjonariusze zwracali uwagę również na to, by w rejonie przejść dla pieszych stosować zasadę ograniczonego zaufania, nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżające pojazdy. Apelowali o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia, prosili też o zachowanie kultury, która powinna obowiązywać wszystkich uczestników ruchu drogowego.
W trakcie pogadanki policjanci „ku przestrodze” zaprezentowali film ze zdjęciami z wypadków drogowych, apelowali, aby przestrzegać dozwolonej prędkości, zachowywać maksimum ostrożności, aby nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

Czytany 1887 razy

Galeria

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
im. J. Iwaszkiewicza
w Ciechanowcu


  • Telefon Dyrektor
    mgr Eugeniusz Święcki
    (86) 277 11 35
Top