boton azulpodreczniki2019
fundacja mikolaja          Pilecki Cegiełka

wystepy

         
1a 8 6  6  5
środa, 18 październik 2017 06:12

Wprowadzenie do light novel – pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w roku szkolnym 2017/2018

Napisał

                Egzotyczne i tajemnicze wydają się słowa: „Utsuro no Hako to Zero no Maria”, ich znaczenie poznali uczestnicy spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki zorganizowanego 18 października 2017 r. w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  “Utsuro...” to po prostu oryginalny tytuł książki, którą napisał Eiji Mikage, a polskie  tłumaczenie tego tytułu brzmi: „Zerowa Maria i puste pudełko”. Książka należy do bardzo popularnego wśród młodzieży gatunku light novel.

 

                Inicjatorem spotkania oraz głównym prowadzącym był Patryk Wrzosek, uczeń klasy III b LO, który zapoznał zebranych z historią gatunku, a także z bohaterami oraz fabułą „Zerowej Marii i pustego pudełka”. Jest to książka oparta na znanym z literatury młodzieżowej motywie rozpoczynania nauki w nowej szkole, z tego względu zainteresuje zapewne pierwszoklasistów. Również starsi uczniowie mogą odnaleźć w niej wiele ciekawych, sprawdzonych wątków np.: walkę dobra ze złem, przyjaźń, miłość, zemstę i zbrodnię.

Wzrastające zainteresowanie książkami określanych, jako light novel świadczy o tym, że jest to literatura bliska młodzieży, trafiająca w jej gusta. Młodzi ludzie identyfikują się z bohaterami, odnajdując w ich przeżyciach własne doświadczenia.

Ostatnio zmieniany czwartek, 19 październik 2017 06:23

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
im. J. Iwaszkiewicza
w Ciechanowcu


  • Telefon Dyrektor
    mgr Eugeniusz Święcki
    (86) 277 11 35
Top