wtorek, 30 październik 2018 07:22

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy – klas: 3A, 3B, 4TECH. Wycieczka klas 3B i 3A do Zakopanego

 

Podążając za szkolną tradycją, jako tegoroczni maturzyści w dniu 22.10.2018r. wybraliśmy się wraz z wychowawcami i księżmi na pielgrzymkę na Jasną Górę. W jasnogórskim sanktuarium wysłuchaliśmy pouczającej katechezy, obfitej we wskazówki przydatne przy podejmowaniu ważnych wyborów. Uczestniczyliśmy także w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej, Apelu Jasnogórskim i mszy świętej, która była zwieńczeniem naszej pielgrzymki. Msza była sprawowana przez ks. Biskupa Tadeusza Pikusa, a uczennice naszej szkoły: Kamila Cieśluk, Honorata Jacyniewicz, Aleksandra Łuniewska oraz Dominika Tymińska zadbały o jej oprawę muzyczną.
Tak to już bywa, że czasem człowiekowi w życiu jest pod górkę. Aby więc poćwiczyć przed czekającymi nas w przyszłości kolejami losu, po zwiększającym szanse zdania matury modlitewnym spotkaniu i opuszczeniu Częstochowy część z nas udała się w Tatry.
Pierwszy dzień poświęciliśmy na regenerację naszych sił i zwiedzanie zimowej stolicy Polski. Obejrzeliśmy skocznie narciarskie, odwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych, a wieczór spędziliśmy na Krupówkach.
Następnego dnia przyszedł czas na odrobinę wysiłku pod przewodnictwem rodowitego górala – Pana Jacka Ziemianka. Przemierzaliśmy urokliwe, choć nieco błotniste doliny reglowe: Dolinę Strążyską z malowniczym Wodospadem Siklawica, Dolinę i Wodospad Spadowiec, Jaskinię ku Dziurze oraz Dolinę Białego.
Trzeciego dnia poprzeczka podniosła się, zdobyliśmy dwa szczyty: Wielki Kopieniec (1328 m n.p.m.) oraz Nosal (1206 m n.p.m.), idąc też łączącą te wzniesienia Doliną Olczyską i Nosalową Przełęczą.
Ta wyprawa była wielkim wyzwaniem dla naszych nerwów i kondycji, ale przyniosła ogromną satysfakcję i wiele radości. Była również okazją do pokonania naszych lęków i słabości. Wycieczkę zakończyliśmy wizytą w Krakowie. Zwiedziliśmy królewski Wawel i Stare Miasto oraz zjedliśmy obiad, podziwiając krakowską panoramę. Wszyscy wróciliśmy z uśmiechem na twarzach, pełni sił i motywacji oraz chęci szlifowania swoich umiejętności i zdobywania wiedzy przed zbliżającą się maturą.
Teraz żadne wyboje na drodze życia nie będą nam straszne.

Kamila Cieśluk kl. 3A, Magda Ilczuk kl. 3B

Czytany 2669 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top