boton azulaafundacja mikolaja

 

 plakatcz XxYa
gruchala
niedziela, 11 listopad 2018 20:23

100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dla każdego Polaka 11 listopada jest dniem szczególnym. Narodowe Święto Niepodległości jest okazją do wspominania tych, którzy oddali życie za nasz kraj, walczyli o niego i pracowali dla jego dobra. To także czas refleksji nad tym, jakie powinności, zadania i obowiązki wobec Ojczyzny spoczywają na każdym z nas. W tym roku przeżywamy ten moment w sposób szczególny. Świętujemy bowiem stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

9 listopada, na dwa dni przed Narodowym Świętem Niepodległości oraz 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, spotkaliśmy się w naszym szkolnym gronie, aby oddać hołd tym, bez których nie moglibyśmy cieszyć się dzisiaj wolnością.
Akademia, którą przygotowały klasy IIIa, VI OSSP i IIc, wspierane przez klasy wojskowe: Ic i IIIc, rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem o symbolicznej godzinie 11:11 naszego narodowego hymnu. Tym samym społeczność naszej szkoły włączyła się do wielkiej, ogólnopolskiej akcji patriotycznej "Rekord dla Niepodległej", polegającej na wspólnym śpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie prowadzący przybliżyli zebranym historię naszych zmagań z zaborcami i drogę do odzyskania wolności w 1918 r. Kolejnym, pełnym powagi i skłaniającym do zadumy elementem spotkania był Apel Poległych. Występ zakończył się wspólnym odśpiewaniem „Roty” - pieśni tak bliskiej sercu każdego Polaka.

Czytany 2128 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top