środa, 14 listopad 2018 06:45

Za nami obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest dla upamiętnienia 11 listopada 1918r., kiedy to Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową. Po 123 latach niewoli Polska odzyskiwała niepodległość.

 

W niedzielę 11.11.2018r. w naszym mieście odbyły się oficjalne uroczystości związane z 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Miejskie obchody przebiegały wraz z udziałem delegacji naszej szkoły. Tradycyjnie w uroczystościach udział brał Poczet Sztandarowy, uczniowie klas mundurowych oraz reprezentacja Rady Pedagogicznej.

Obchody rozpoczęto w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego przybyłym gościom zaprezentowano program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika oraz Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.

Dalsza część uroczystości odbywała się pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza w asyście Orkiestry Dętej Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie odbył się Apel Poległych oraz złożenie wieńców przez delegacje ciechanowieckich instytucji i organizacji społecznych.

To była wspaniała żywa lekcja historii.

Czytany 2437 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top