niedziela, 06 styczeń 2019 09:26

Spotkanie opłatkowe z Biskupem Tadeuszem Pikusem

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 3 stycznia 2018 roku odbyło się w Drohiczynie spotkanie opłatkowe władz diecezji z samorządowcami. Spotkania te stały się już tradycją w naszym regionie. Tego dnia, na zaproszenie księdza biskupa Tadeusza Pikusa, przyjechali do Drohiczyna członkowie władz centralnych, władze województw podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego, podlascy parlamentarzyści i przedstawiciele samorządu lokalnego – burmistrzowie, starostowie, radni, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji kultury, służby zdrowia, podlaskich uczelni, przedsiębiorców, dziennikarzy i Miłośników Mazowsza i Podlasia. Na uroczystości byli także dyrektor naszej szkoły – Pani Ewa Radziszewska oraz burmistrz Ciechanowca – Pan Eugeniusz Święcki.

 

Spotkanie miało miejsce w auli Wyższego Seminarium Duchownego, a  rozpoczęto je wspólnym śpiewem kolędy "Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Gości powitał i zaprezentował przebieg spotkania ksiądz prałat Zbigniew Rostkowski, Kanclerz Kurii Diecezjalnej.

Następnie chór i zespół teatralny naszej Szkoły  zaprezentował program bożonarodzeniowy, który stanowił oprawę artystyczną całej uroczystości. Program przygotowała z naszą młodzieżą pani Jolanta Drewnowska-Koziarska oraz Dawid Koc, zeszłoroczny absolwent ZSOiZ w Ciechanowcu, który odpowiadał za stronę muzyczną przedsięwzięcia. Chór zaprezentował sześć utworów o tematyce bożonarodzeniowej, m.in. „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Uciekali”, „Pastorałka od serca do ucha”, „Babci zegar”. Kolędy i pastorałki w połączeniu z krótkimi scenkami odnoszącymi się do realiów życia współczesnego człowieka wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój, zapewniły nutę refleksji i humoru.

 Następnie ksiądz biskup Tadeusz Pikus wygłosił  referat pt. "Młodzież polska przełomu tysiącleci na fali gwałtownych przemian polityczno-cywilizacyjno-kulturowych”. Ksiądz biskup stwierdził między innymi, że tylko wspólny i mądry wysiłek może pomóc w znalezieniu każdemu człowiekowi swojego miejsca na ziemi, by mógł rozwijać właściwe relacje społeczne, niezbędne do prowadzenia w pełni godnego życia we wspólnocie ludzkiej i realizować swoje powołanie do świętości.

 W imieniu wszystkich zgromadzonych samorządowców, Marszałek Województwa Podlaskiego,  Artur Kosicki podziękował władzom diecezji za dotychczasową posługę, stałą współpracę oraz życzył wszystkim obfitości łask Bożych w Nowym Roku oraz tego, aby diecezja drohiczyńska nadal była miejscem, gdzie każdy może doświadczyć spotkania z żywym Bogiem oraz drugim człowiekiem.

 W czasie spotkania dokonano oficjalnego wręczenia Medalu 100. Odzyskania Niepodległości, co znacznie podniosło rangę wydarzenia. Odznaczenie otrzymał  ksiądz biskup senior Antoni Pacyfik Dydycz. Medal wręczył Ekselencji wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski

Kolejną częścią spotkania było dzielenie się opłatkiem wszystkich jego uczestników, podczas którego  młodzież naszej Szkoły wykonała kilka kolęd i pastorałek, uświetniając w ten sposób przebieg uroczystości.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak doniosłym wydarzeniu w regionie i mieliśmy okazję do zaprezentowania pracy artystycznej naszej młodzieży na szerszym forum.

 

Czytany 2333 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top