czwartek, 14 marzec 2019 07:15

Eliminacje powiatowe 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dnia 13.03.2019 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się eliminacje powiatowe 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii młodzież szkół ponadgimnazjalnych zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

 

Uczestnicy konkursu walczyli w turnieju recytatorskim, gdzie repertuar obejmował dwa utwory poetyckie i prozę oraz w turnieju poezji śpiewanej. W tej kategorii należało zaprezentować utwór recytowany oraz dwa utwory śpiewane, z czego przynajmniej jeden z nich musiał mieć nowo skomponowaną muzykę.

W jury konkursu zasiadły Magdalena Kruszyńska-Sosnowska- przedstawicielka Wojewódzkiego Ośrodka Animacji i Kultury w Białymstoku oraz Anna Czartoszewska-poetka. Pracę komisji wspierała Małgorzata Sałęga- Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, w konkursie recytatorskim reprezentowali Gabriela Uszyńska (kl. I A LO), Zuzanna Kostro (kl. II A LO) i Wojciech Zwoliński (kl. I c LO). W turnieju poezji śpiewanej zaprezentowała się Julia Sabak (OSSP).

Z radością informujemy, że wszystkie występy naszych uczniów zostały wysoko ocenione przez jury i zdobyły uznanie konkurencji, czego dowodem były gromkie brawa. Wojciech Zwoliński, swoją interpretacją utworu Tadeusza Różewicza i Sławomira Mrożka, jednogłośnie zdobył laur zwycięzcy i wywalczył kwalifikację do etapu wojewódzkiego konkursu, gdzie będzie reprezentował nie tylko naszą szkołę, ale cały powiat wysokomazowiecki. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody z rąk Pani Ewy Konarzewskiej -Zastępcy Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie.

Wszystkim uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę w zmaganiach konkursowych serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie, ciężką pracę i poświęcony czas. Szczególne podziękowania ślemy Panu Łukaszowi Klocowi, który był twórcą muzyki do utworu Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy ”.  Wyrazy wdzięczności składamy także na ręce całego zespołu polonistów.

 Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Agnieszka Kędzierska.

Czytany 2725 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top