poniedziałek, 18 marzec 2019 15:57

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „πPilecki” połączony z Dniem Promocji Matematyki

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Każdy z nas wie, że matematyka jest nauką bardzo wymagającą, ale też piękną i wyjątkową, dlatego  nie bez powodu otrzymała miano królowej wszystkich nauk. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, pragnąc podkreślić jej wielkie znaczenie, postanowili włączyć w kalendarz imprez szkolnych święto tej dziedziny nauki.

 

 14.03.2019 r. obchodziliśmy  w naszej szkole Dzień Promocji Matematyki i był to czas wyjątkowy pod każdym względem.  Najważniejszym wydarzeniem, które miało wówczas miejsce były zmagania podczas  I Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego-„  πPilecki”, w którym rywalizowało ze sobą  30 uczniów. Arkusze z zadaniami zostały rozdane o godzinie 9:00 i przez 75min najlepsi  matematycy z 10 szkół podstawowych i gimnazjów zmagali się z ich rozwiązywaniem. Po zakończonej pracy uczestnicy udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez klasę III technikum gastronomicznego, a komisja konkursowa przystąpiła do pracy mającej na celu wyłonienie zwycięzcy.

W oczekiwaniu na werdykt goście mieli okazję zwiedzić naszą szkołę w towarzystwie uczniów z klas wojskowych i klasy 3b liceum ogólnokształcącego.

Po powrocie z przerwy uczestnicy konkursu oraz uczniowie naszej szkoły udali się na salę gimnastyczną, gdzie nastąpiła dalsza część programu. Rozpoczęła ją Pani Dyrektor- Ewa Radziszewska, która przywitała wszystkich zebranych i  zaznaczyła, że rok 2019 jest ogłoszony Rokiem Matematyki, co podkreśla znaczenie tej dziedziny nauki w rozwoju gospodarki i społeczeństwa. Następnie przybyłych gości przywitała Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego- Kamila Cieśluk. Wspomniała, że dzień konkursu nie jest dniem przypadkowym,  ponieważ to w tym dniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby  jak również urodziny Alberta Einsteina.

Następnie uczestnicy mieli okazję wziąć udział w lekcji matematycznej dotyczącej Fraktali, którą przygotowali uczniowie klasy IB pod kierunkiem pana Tomasza Chomicza.  Po zakończonej lekcji zaprezentował się chór szkolny  i zespół muzyczno-wokalny. Uczestnicy imprezy mogli zobaczyć także pokaz musztry paradnej w wykonaniu klas o profilu wojskowo sportowym.

Po części artystycznej nadszedł czas na uroczyste wręczenie nagród i podsumowanie konkursu. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że pierwsze miejsce zajęła Patrycja Wąsak z klasy III  ciechanowieckiego gimnazjum. Tuż za nią na podium znaleźli się uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem- Amelia Dołęgowska, która zajęła miejsce II oraz Oscar Jarząbek, zdobywca  miejsca III. Każdy uczestnik konkursu otrzymał drobny upominek, a nauczyciele przygotowujący młodzież pamiątkowe dyplomy.

Po zakończonej uroczystości  uczestnicy projektu wyjechali do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, gdzie dzięki gościnności Dyrekcji i pracowników muzeum wzięli udział w lekcji muzealnej dotyczącej architektury regionu oraz mieli okazję zwiedzić wystawę prac dyplomowych naszej utalentowanej młodzieży z Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych.

Dziękujemy wszystkim szkołom, które wzięły udział w konkursie i obchodziły z nami Święto Matematyki. Było nam niezmiernie miło spędzić z Wami ten dzień i gościć Was w naszej szkole. Liczymy na to, że odwiedzicie nas ponownie.

Dziękujemy Fundacji mBanku, której dotacja  wsparła organizację projektu . Podziękowania za wsparcie, otwarte serca i pomoc składamy również  wszystkim sponsorom: Zarządowi Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu, Dyrekcji i pracownikom Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, Zarządowi Młyna w Ciechanowcu, Panu Janowi Morzemu, Państwu Krystynie i Mirosławowi Kobus, Panu Wojciechowi Pietraniukowi, Panu Patrykowi Koc.

Czytany 2640 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top