środa, 03 kwiecień 2019 05:35

Światowy Dzień Poezji

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Luty i marzec to miesiące, gdy celebrujemy Dzień Języka Ojczystego, Międzynarodowy Dzień Pisarzy oraz Światowy Dzień Poezji.

Postanowiliśmy również w naszej szkole zaakcentować te święta poprzez organizację szeregu inicjatyw, których tematem przewodnim była epopeja Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”. Pomysłodawczynią imprezy była Pani Grażyna Święcka z biblioteki szkolnej, a do jej realizacji włączył się zespół nauczycieli języka polskiego. Wszystkie przedsięwzięcia miały na celu zachęcenie uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej, propagowanie czytelnictwa, uwrażliwienie na piękno języka ojczystego oraz motywowanie do zdobywania wiedzy. W ramach inicjatywy młodzież wzięła udział w teście ze znajomości „Pana Tadeusza” oraz w Szkolnym Konkursie Ortograficznym „O Pióro Dyrektora Szkoły” na podstawie Księgi XII mickiewiczowskiej epopei. Uczniowie poszukiwali także ciekawostek dotyczących bohaterów i samego utworu, który wyszedł spod pióra romantycznego wieszcza. Najbardziej interesujące spośród nich, ujęte w ciekawą formę graficzną, udostępniono na korytarzach całej szkolnej społeczności.

Ukoronowaniem i podsumowaniem działań był apel, na którym zaprezentowali się uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę na Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Na chwilę przenieśli nas w świat piękna, refleksji, uczuć i marzeń a jednocześnie przypomnieli, że nasza ziemia zrodziła wielu wybitnych autorów, zaś polska poezja jest najbardziej cenioną na świecie formą wypowiedzi artystycznej. W trakcie tego spotkania nagrodzono także laureatów obu konkursów. Miło nam poinformować, że najlepszą znajomością mickiewiczowskiej epopei wykazała się Patrycja Cieśluk, zaś dyktando bezbłędnie napisała Gabriela Tymińska.

Odzew ze strony uczniów utwierdził nas w przekonaniu, że warto realizować takie projekty czytelnicze. Szczególnie w dobie rozwoju internetu i nowych technologii, należy zachęcać młodzież do czytania i pozytywnej rywalizacji.

Czytany 2408 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top