wtorek, 09 kwiecień 2019 16:55

Dzień Otwarty Szkoły

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

  Dnia 8 kwietnia bieżącego roku, w związku z Dniem Otwartym Szkoły, gościliśmy w ZSOiZ wielu młodych ludzi, którzy są zainteresowani podjęciem nauki w naszej placówce. Uczniom, którzy nas odwiedzili towarzyszyli nauczyciele, wychowawcy a także rodzice. Była to doskonała okazja, aby poznać zasady rekrutacji, zasięgnąć informacji o szkole, spotkać się z nauczycielami oraz porozmawiać z uczącą się już u nas młodzieżą.

 

Podobnie jak w poprzednich latach, impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. W tym roku z naszego zaproszenia skorzystali uczniowie szkoły podstawowej w Ciechanowcu, Bielsku Podlaskim, Wyszonkach Kościelnych, Łempicach, Wysokiem Mazowieckiem, Nurze, Kosowie Lackim, Rosochatem, Jabłonce Kościelnej, Łazach, Perlejewie, Bogutach, Kuczynie, Siemiatyczach, Klukowie, Łuniewie i Czyżewie. Gościli u nas również gimnazjaliści z Bogut, Ciechanowca, Perlejewa, Ceranowa, Drohiczyna, Czyżewa, Grodziska i Sterdyni.

Spotkanie rozpoczęło wystąpienie Pani Dyrektor Ewy Radziszewskiej, która powitała serdecznie wszystkich przybyłych gości a następnie przedstawiła wiele istotnych informacji na temat życia i funkcjonowania szkoły oraz poszczególnych jej typów, a także zachęciła do podjęcia nauki w ZSOiZ. Uzupełnieniem wypowiedzi Pani Dyrektor była prezentacja multimedialna promująca naszą placówkę.

Po części oficjalnej przyszedł czas na popisy artystyczne naszej utalentowanej młodzieży. Przed licznie zgromadzoną widownią zaprezentowali się uczniowie klasy mundurowej w tradycyjnym polonezie.  W programie nie mogło zabraknąć też atrakcji związanych z tym, co oferuje swoim uczniom nasza szkoła. Oglądających zachwycił widowiskowy pokaz musztry paradnej w wykonaniu młodzieży klas wojskowo-sportowych. Uwieńczeniem części artystycznej były występy wokalne szkolnego chóru, który przygotował na tę okoliczność pieśni z Oratorium Tu Es Petrus Piotra Rubika. Z kolei szkolny zespół instrumentalno- wokalny wykonał utwory Natalie Imbruglia i Avicii.

Po zakończeniu części oficjalnej zainteresowani goście mogli poznać bliżej naszą szkołę.  Przy okazji zwiedzania młodzież zapoznawała się z wyposażeniem klasopracowni, obiektów sportowych oraz internatu. Nasi goście chętnie i z zachwytem oglądali też prace wykonane podczas zajęć bibliotecznych, dzieła dyplomowe młodych artystów z Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych oraz wystawę szkolnych kronik pod hasłem „Szkoła z 75-letnią tradycją”. Chętni mogli też wziąć udział w lekcjach otwartych prowadzonych przez nauczycieli ZSOiZ. W tym roku przygotowano zajęcia w pracowni chemicznej pod hasłem „Laboratorium”, lekcję języka polskiego- „Piszemy listy z Cześnikiem i Dyndalskim” i zajęcia matematyczne „Fraktale”. W pracowni biologicznej odbyła się lekcja „Niesamowite zjawiska przyrody”. Wszystkie one cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Na małej sali gimnastycznej zorganizowano Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Rywalizacja przebiegała pod hasłem „Wiosenne inspiracje” oraz „Lata dwudzieste, lata trzydzieste.” Powstawały fantazyjne uczesania i ujawniło się wiele fryzjerskich talentów.

Na wysokości zadania stanęli nasi uczniowie z technikum gastronomicznego, którzy tradycyjnie już przygotowali naszym gościom pyszny, słodki poczęstunek, gorące napoje i zapewniali obsługę na wysokim poziomie. Uczniowie technikum budowlanego zaprezentowali zaś pokaz wykonywania i kładzenia zaprawy murarskiej.

Dodatkową atrakcją dla naszych gości w tym dniu był Piknik Wojskowy zorganizowany przy współpracy Burmistrza Ciechanowca, Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Bielsku Podlaskim i Dyrektora ZSOiZ w Ciechanowcu. Wydarzenie to przyciągnęło nie tylko goszczących u nas uczniów wraz z opiekunami, ale także mieszkańców miasta i sympatyków wojskowości. Wszyscy oni mogli obejrzeć wystawę uzbrojenia i sprzętu bojowego Wojsk Lądowych, sprzętu ratowniczego i wyposażenia technicznego oraz pojazdów jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej i Policji. Był pokaz musztry w wykonaniu naszych uczniów z klas mundurowych oraz okazja do spotkania i rozmów z żołnierzami z 12 Brygady Zmechanizowanej. Dużą atrakcją była prezentacja kolekcji broni białej i palnej historycznej oraz współczesnych militariów, którą przygotował Klub Strzelectwa Sportowego „Bazuka” oraz Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni z Piątnicy. Na amatorów wojskowych specjałów czekała tradycyjna, aromatyczna i gorąca grochówka.

Pragniemy podziękować wszystkim dyrektorom szkół, nauczycielom, wychowawcom, rodzicom i uczniom za to, że odpowiedzieli na nasze zaproszenie i tak licznie odwiedzili w tym dniu naszą placówkę. Cieszymy się, że szkoła zrobiła na wielu spośród młodych ludzi tak dobre wrażenie i, że zadeklarowali oni chęć podjęcia w niej nauki. Ze swojej strony możemy zapewnić, że będzie to naprawdę trafny wybór.

Czytany 2399 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top