środa, 03 kwiecień 2019 05:43

„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” to hasło kampanii o charakterze edukacyjno – profilaktycznym „Narkotyki i dopalacze zabijają”

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 Pani Barbara Broniszewska - pracownik SANEPID - u, Pani Anna Rytel pracownik  Wydziału  Prewencji   Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem oraz funkcjonariusz Posterunku Policji w Ciechanowcu, spotkali się w dniu 2.04.2019 roku z uczniami klas maturalnych.

Tematem przewodnim spotkania było omówienie zagrożeń wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych, w tym tak niebezpiecznych dopalaczy. Kampania ma na celu również uzmysłowienie młodzieży konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. Zajęcia dla uczniów miały przede wszystkim zapoznać ich z czynnikami chroniącymi oraz czynnikami ryzyka, a także wskazać miejsca, w których można uzyskać pomoc. Prowadzący zwrócili uwagę na nowe trendy dotyczące używania narkotyków przez młodzież, objawy zażywania substancji psychoaktywnych, przyczyny, dla których młodzi ludzie sięgają po narkotyki (w tym dopalacze) i sposoby ochrony młodzieży przed zagrożeniami. W trakcie prowadzonych rozmów podawano przykłady młodych ludzi, którzy kierowani ciekawością, bądź chęcią przypodobania się towarzystwu, spróbowali substancji psychoaktywnych.  Policjanci przybliżyli również młodym ludziom tematykę odpowiedzialności karnej osób nieletnich za popełnione czyny karalne a w szczególności posiadanie i handel narkotykami oraz dopalaczami.

Czytany 1644 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top