piątek, 26 kwiecień 2019 05:33

Pożegnanie Absolwentów 2019

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

26 kwietnia 2019 roku był dla naszej szkolnej społeczności dniem pełnym wzruszeń, ponieważ, jak co roku w tym okresie, odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów.

 

Rozpoczęła się ona tradycyjnym przemarszem do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej, w którym odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji maturzystów. Nabożeństwo odprawił i kazanie wygłosił ks. Janusz Szymański. Podkreślił on symboliczne znaczenie i wagę modlitewnego spotkania w świątyni oraz zaznaczył, jak ważną rolę odgrywa Bóg w życiu człowieka wkraczającego w dorosłość.

Następnie, w hali sportowej ZSOiZ, odbyła się część oficjalna pożegnania abiturientów. Rozpoczęła ją Pani Dyrektor Ewa Radziszewska, która powitała serdecznie przybyłych gości. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Pan Bogdan Zieliński - Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego, Pan Jerzy Leszczyński – Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, Pan Eugeniusz Święcki – Burmistrz Miasta Ciechanowiec, Pan Franciszek Czarkowski – Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu, Pan Krzysztof Pełszyk – Radny Powiatu Wysokomazowieckiego, Pani Cecylia Szmurło – Radna Powiatu Wysokomazowieckiego, Pani Agata Koc – Przewodnicząca Rady Rodziców ZSOiZ. Na sali zgromadzili się także absolwenci, rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu w sposób szczególny zwróciła się do głównych bohaterów uroczystości, tegorocznych absolwentów. Życzyła im, aby życiowa podróż, w którą właśnie wyruszają była piękna, bogata w pozytywne doświadczenia i szczęśliwa. Głos zabrał także Pan Starosta Bogdan Zieliński i Pan Jerzy Leszczyński. Obaj życzyli maturzystom powodzenia i sukcesów w dorosłym życiu. Kilka ciepłych słów do młodzieży i grona pedagogicznego skierowała Przewodnicząca Rady Rodziców. Do dyrekcji, nauczycieli i wychowawców zwrócili się też sami rodzice abiturientów. W ich imieniu przemówiła Pani Ewa Pełszyk. Dziękowała za wychowanie młodzieży, przekazanie wiedzy, rozwijanie jej talentów oraz tworzenie dobrych warunków do nauki i pomoc w rozwiązywaniu problemów.

 Ważnym punktem pożegnalnego spotkania, było przekazanie sztandaru młodzieży klas II oraz ich ślubowanie. Wszyscy uczniowie kończący w tym roku szkołę także złożyli Ślubowanie Absolwenta ZSOiZ w Ciechanowcu. Rotę przysięgi powtarzali godnie i z powagą. Zobowiązali się do dbania o dobre imię swojej szkoły oraz bycie uczciwym człowiekiem i prawym obywatelem naszej ojczyzny.  

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć też wystąpienia ustępującej Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego – Kamili Cieśluk, uczennicy klasy III A. Podziękowała ona wszystkim za owocną współpracę w czasie pełnienia przez siebie tej zaszczytnej funkcji. Do zebranych zwrócił się także Wojciech Zwoliński, nowo wybrany Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Podziękował on Kamili za lata pracy na rzecz szkolnego samorządu oraz wszystkim koleżankom i kolegom, ze strony których uzyskał poparcie, a abiturientom życzył doskonałych wyników na egzaminie maturalnym.

Tradycyjnym punktem akademii pożegnania absolwentów jest podsumowanie pracy, która została wykonana przez młodzież, ze szczególnym zwróceniem uwagi na ich osiągnięcia i sukcesy. Uczniowie,  którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce, odebrali świadectwa z wyróżnieniem, upominki i nagrody książkowe. Podziękowania i listy gratulacyjne za wysokie wyniki w nauce ich dzieci oraz pełną zaangażowania współpracę ze szkołą odebrali również rodzice tegorocznych maturzystów. Docenieni zostali ponadto ci absolwenci, którzy godnie reprezentowali szkołę, angażowali się w życie kulturalne, śpiewali w chórze szkolnym, odnosili sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych, jak i ci, którzy mieli bardzo wysoką frekwencję na zajęciach szkolnych, byli członkami szkolnego wolontariatu, czy też honorowymi krwiodawcami. W tym miejscu uroczystości głos zabrał Pan Eugeniusz Święcki, wieloletni Dyrektor ZSOiZ, a obecnie Burmistrz Miasta, który podziękował młodzieży klas maturalnych, a szczególnie uczniom klasy mundurowej, za godne reprezentowanie naszej placówki i miasta na uroczystościach zewnętrznych. Pan Burmistrz wręczył absolwentom pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Życzył także wysokich wyników na maturze i wspaniałej przyszłości. Wyraził również nadzieję, że maturzyści nie zapomną o szkole i o mieście, w którym spędzili ostatnie lata.

Tegoroczni absolwenci także wyrazili swą wdzięczność tym, którzy pomagali im kroczyć tą ważną drogą w ich życiu. Przedstawiciele maturzystów zwrócili się ze słowami podziękowania do dyrekcji, wychowawców, nauczycieli oraz pracowników obsługi szkoły i internatu. Wyrazem ich szacunku i wdzięczności były piękne, czerwone róże, wręczane przez delegacje młodzieży oraz utwór muzyczny.

Dopełnieniem pożegnalnej uroczystości była część artystyczna. Przygotowali ją młodsi koledzy maturzystów, pod opieką Pani Grażyny Boguszewskiej, przy współpracy chóru szkolnego oraz zespołu instrumentalno – wokalnego. Humorystyczna historia spotkania po latach dwóch absolwentów, zabawne prezentacje multimedialne oraz nostalgiczne piosenki, które stanowiły ich tło bardzo spodobały się wszystkim zebranym.

 Po zakończeniu występu uczniowie opuszczający mury naszej placówki przeszli do klasopracowni, aby spotkać się z wychowawcami i odebrać świadectwa ukończenia szkoły.

Mamy nadzieję, że abiturienci zachowają na długo wspaniałe wspomnienia dotyczące lat spędzonych w ciechanowieckim ZSOiZ i chętnie, z łezką w oku  będą do nich powracać. A my, życzymy im połamania piór na maturze!

Czytany 2529 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top