wtorek, 30 kwiecień 2019 05:25

Młodzież Zapobiega Pożarom

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

25 kwietnia 2019 r. mury Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu gościły uczestników eliminacji wojewódzkich XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”, którego organizatorami byli: Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem.

 

Konkurs ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W 2019 r. uczestnicy OTWP zostali podzieleni na trzy grupy:

I grupa wiekowa - uczniowie szkół podstawowych (klasy IV-VI),

II grupa wiekowa - uczniowie szkół podstawowych (klasy VII – VIII oraz klasa III gimnazjum)

III grupa wiekowa - uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Turniej składał się z dwóch etapów. Rozpoczęła go część pisemna, a następnie najlepsi uczestnicy przystąpili do części ustnej, w czasie której odpowiadali na losowo wybrane zestawy pytań.  

Do zmagań konkursowych przystąpiło 71 zawodników z terenu województwa podlaskiego. Wśród nich znalazł się również uczeń naszej szkoły – Bartosz Kulesza.

W czasie przerwy uczestnicy turnieju zasiedli na widowni w trakcie koncertu laureatów konkursu piosenki angielskiej „Sing Your Heart Out”, który tego dnia również odbywał się w naszej szkole. Mieli okazję obejrzeć pokaz musztry paradnej w wykonaniu klas mundurowych ZSOiZ w Ciechanowcu oraz wysłuchać popisów wokalnych szkolnego chóru. Uczniowie naszego technikum usług gastronomicznych, umili wszystkim gościom czas oczekiwania na werdykt, serwując napoje i własnoręcznie przygotowane wypieki.

Dodatkową atrakcję dla uczestników konkursu stanowiła wycieczka do Muzeum Rolnictwa im. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

Pani Dyrektor ZSOiZ w Ciechanowcu – Ewa Radziszewska, otrzymała od Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP podziękowania za wspaniałą organizację turnieju.

Zwycięzcom konkursu gratulujemy i życzymy powodzenia w zmaganiach na etapie centralnym, które już wkrótce!

Czytany 2240 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top