poniedziałek, 06 maj 2019 11:02

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym– to temat kolejnego spotkania policjantów z uczniami klas drugich.

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem po raz kolejny spotkali się z uczniami naszej szkoły w dniu 30.04.2019 roku.

Tematem szkolenia profilaktyczno-edukacyjnego było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze w trakcie zajęć przedstawili główne przyczyny i skutki wypadków drogowych w oparciu o przeprowadzone analizy w naszym powiecie. Jako dominujące aspekty wypadków drogowych mundurowi wskazali brawurę, lekkomyślność, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierną prędkość, oraz kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. W trakcie prowadzonego spotkania zasygnalizowano konsekwencje prawne negatywnych zachowań na drodze. Policjanci prezentowali alkogogle , które symulują działanie alkoholu lub innego środka odurzającego.
Funkcjonariusze zwracali uwagę również na to, by w rejonie przejść dla pieszych stosować zasadę ograniczonego zaufania, nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżające pojazdy. Apelowali o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia, prosili też o zachowanie kultury, która powinna obowiązywać wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zajęcia na temat bezpieczeństwa spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. Wszyscy z uwagą wysłuchali wykładu.

 

Czytany 1639 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top