piątek, 24 maj 2019 17:53

27 182,47 zł dla ZSOiZ w Ciechanowcu z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży na realizację projektu „Polsko- Ukraińskie Spotkania Młodzieży”

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Decyzją Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży  przyznano dofinansowanie 69 projektom z nadesłanych 216 wniosków. Miło jest nam poinformować, iż znaleźliśmy się na liście wyróżnionych i otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 27 182,47 zł na realizację projektu „Polsko- Ukraińskie Spotkania Młodzieży”.

 

Projekt dotyczy wymiany młodzieży Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu oraz Gymnasium w Luboml na Ukrainie. Skierowany jest do uczniów mieszkających w internacie szkolnym, pochodzącym z terenów wiejskich.

Głównym tematem  jest ” Wspólna ścieżka historyczna ”,odkrywanie wspólnych korzeni, przezwyciężanie uprzedzeń i stereotypów w postrzeganiu naszej historii jak i  we współczesnych relacjach.

Mając na względzie  wspólne dziedzictwo ukraińsko-polskie, przeplataną

historię obfitującą w dramatyczne wydarzenia, chcemy  bliżej poznać  i odkrywać naszą historię, kulturę i tradycję obojga narodów. Chcemy być pokoleniem wolnym od uprzedzeń historycznych.

Działania realizowane będą w formie warsztatów filmowych ”Szlakiem historycznym z kamerą”, kulinarnych, muzyczno-tanecznych, muzealnych, spotkań i wyjazdów edukacyjno-poznawczych.

Już we wrześniu nasza młodzież będzie miała okazję gościć swoich rówieśników z Ukrainy.

                                                                        Koordynator projektu

                                                                             Cecylia Szmurło

Czytany 1590 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top