sobota, 22 czerwiec 2019 10:37

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

               19 czerwca 2019 r. społeczność ZSOiZ w Ciechanowcu uczestniczyła w wyjątkowym zakończeniu roku szkolnego. Szkolne święto zostało włączone w obchody Dni Ciechanowca zorganizowane przez Burmistrza Pana Eugeniusza Święckiego oraz Pracowników Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu. Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele  szkoły mogli w tym dniu uczcić 590 rocznicę istnienia naszego miasta.

 

                Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej,  celebrowaną przez Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa. Do zebranych w świątyni zwrócili się także Ksiądz Dziekan Tadeusz Kryński oraz Burmistrz Ciechanowca Pan Eugeniusz Święcki. Po nabożeństwie na placu Księdza Krzysztofa Kluka uczniowie naszej szkoły, wicemistrzowie Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych, przedstawili pokaz musztry paradnej.

Następnie młodzież wraz z nauczycielami wzięła udział w  Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych oraz w festynie integracyjnym zorganizowanym nad ciechanowieckim zalewem.

Bardzo ważnym elementem festynu był występ artystów chóru i grupy teatralnej naszej szkoły. Młodzież przygotowała widowisko przybliżające uczestnikom dzieje Ciechanowca oraz ludzi z nim związanych. Nad kształtem artystycznym, a także oprawą muzyczną czuwali Pani Jolanta Drewnowska-Koziarska i Pan Dawid Koc.

                Po festynie uczniowie, nauczyciele, a także zaproszeni goście przeszli do budynku szkoły, gdzie odbyło się spotkanie podsumowujące rok szkolny. Zebranych przywitała Pani Dyrektor Ewa Radziszewska, która przedstawiła tegoroczną klasyfikację i wyróżniła młodzież za najlepsze wyniki w nauce, udział w konkursach, zawodach sportowych oraz za wysoką frekwencję. Do młodzieży zwrócił się także przybyły na uroczystość Pan Burmistrz Eugeniusz Święcki, który wręczył nagrody członkom Pododdziału Reprezentacyjnego. Następnie głos zabrał Prezydent szkoły Wojciech Zwoliński.  Przemawiający dziękowali uczniom, pedagogom i pracownikom  za wysiłek w tym roku szkolnym,  życzyli też wszystkim bezpiecznych oraz radosnych wakacji.

                Zebranie ogólne zakończył występ artystów szkolnego zespołu muzycznego działającego pod kierunkiem Pana Łukasza  Kloca. Po wysłuchaniu kilku znanych utworów uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami klas.

Czytany 2113 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top