wtorek, 25 czerwiec 2019 07:09

Szkolenia nauczycieli naszej szkoły na Malcie

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 22 czerwca dwunastoosobowa grupa nauczycieli wyjechała na dwutygodniowe szkolenia na Malcie w firmie ETI. Nauczycieli uczestniczyć będą w szeregu zagranicznych szkoleń metodycznych, językowych, teleinformatycznych i podnoszących kwalifikacje zawodowe. Dokształcanie odbywa się w ramach projektu pn. „Międzynarodowe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kluczem do efektywnego nauczania” w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.

           W ramach mobilności na Maltę w dniach 24 czerwca – 5 lipca 2019 r. odbywają się następujące typy szkoleń:

  1. Szkolenia dotyczące nowoczesnych technologii informacyjnych.
  2. Szkolenia metodyczne dla nauczycieli języka angielskiego.
  3. Szkolenia językowe z elementami ICT - wszelkie działania związane z produkcją i wykorzystaniem urządzeń telekomunikacyjnych i informatycznych oraz gromadzeniem, przetwarzaniem, udostępnianiem informacji w formie elektronicznej.
  4. Szkolenia przygotowujące do nauczania drugiego przedmiotu lub prowadzenia zajęć CLIL.

           Udział w tym niecodziennym rodzaju doskonalenia zawodowego przyniesie niewątpliwie wiele korzyści naszym pedagogom i z pewnością zaprocentuje ciekawszymi lekcjami, efektywniejszą i bardziej nowoczesną pracą, wdrażaniem innowacyjnych metod nauczania oraz szeregiem korzyści edukacyjnych dla uczniów, szkoły oraz środowiska lokalnego. Szkolenia umożliwią zdobycie nowych umiejętności, a także poznanie innych metod i sposobów pracy. Stworzy też odpowiednie warunki, aby nawiązać kontakty z nauczycielami z całej Europy oraz ćwiczyć lub doskonalić umiejętność porozumiewania się w języku obcym. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że jest to również wyjątkowa możliwość poznania nowych, ciekawych miejsc i kultury Malty.

           Dziękujemy Panu Eugeniuszowi Święckiemu (Burmistrz Ciechanowca) oraz Panu Łukaszowi Godlewskiemu (Zastępca Burmistrza Ciechanowca) za napisanie i realizację tego unijnego programu w ZSOiZ w Ciechanowcu

pro

Czytany 2055 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top