Chór szkolny

W niedzielę 12 stycznia w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej odbył się IV Koncert Noworoczny, w trakcie którego można było usłyszeć tradycyjne kolędy i pastorałki oraz piosenki o tematyce świątecznej. W koncercie udział wzięło ponad 100 lokalnych artystów, w tym członkowie szkolnego chóru ZSOiZ w Ciechnowu, którzy zaprezentowali przed licznie zgromadzoną publicznością tradycyjne kolędy:  „Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi” ale też pastorałki i piosenki świąteczne „Babci zegar”, „Tobie Mały Panie”, czy „Mario czy Ty wiesz”.

17 maja 2019 r. o godzinie 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie odbyła się VII edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pt. „Polskie przeboje- Piosenki czar”.

poniedziałek, 13 maj 2019 06:02

Mateusz Kawalec ze „SREBRNĄ NUTKĄ”

Napisał

Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły - Mateusz Kawalec, otrzymał „Srebrną Nutkę” – drugą nagrodę w XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Tańca „Majowa Nutka”.

Festiwal odbył się w dniach 3-7 maja 2019 r. w Częstochowie.

Mateuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów wokalnych

W okresie świątecznym chór i zespół teatralny szkoły przygotował program bożonarodzeniowy, który był prezentowany w szkole, Bibliotece Miejskiej w Ciechanowcu oraz na spotkaniu opłatkowym samorządowców w siedzibie Diecezji Drohiczyńskiej.
niedziela, 06 styczeń 2019 09:26

Spotkanie opłatkowe z Biskupem Tadeuszem Pikusem

Napisał

Dnia 3 stycznia 2018 roku odbyło się w Drohiczynie spotkanie opłatkowe władz diecezji z samorządowcami. Spotkania te stały się już tradycją w naszym regionie. Tego dnia, na zaproszenie księdza biskupa Tadeusza Pikusa, przyjechali do Drohiczyna członkowie władz centralnych, władze województw podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego, podlascy parlamentarzyści i przedstawiciele samorządu lokalnego – burmistrzowie, starostowie, radni, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji kultury, służby zdrowia, podlaskich uczelni, przedsiębiorców, dziennikarzy i Miłośników Mazowsza i Podlasia. Na uroczystości byli także dyrektor naszej szkoły – Pani Ewa Radziszewska oraz burmistrz Ciechanowca – Pan Eugeniusz Święcki.

Niedzielnego wieczoru 16 grudnia 2018 r. w nowo otwartej ciechanowieckiej sali widowiskowej znajdującej się w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się spektakl „Rotmistrz Pilecki” przygotowany i wystawiony przez młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

wtorek, 11 grudzień 2018 05:42

Sukcesy artystyczne Mateusza Kawalca

Napisał

Z wielką radością informujemy, iż Mateusz Kawalec, uczeń kl. Ia LO i bardzo utalentowany młody wokalista ma na koncie kolejne sukcesy artystyczne. Na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów „PolshaPriviet”, który odbył się 28 października 2018 r. w Białymstoku udało mu się zająć II miejsce w kategorii  „śpiew”. Mateusz wykonał tam utwór Michała Bajora „Nie chcę więcej”.

Z kolei na 19. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki” Jana Wojdaka, który odbył się w Krakowie 11 listopada 2018 r., nasz młody artysta wywalczył III nagrodę. Wykonał tam utwory „Biały latawiec” i „Zostań z nami melodio” Jana Wojdaka.

Serdecznie gratulujemy Mateuszowi sukcesów i życzymy kolejnych!

piątek, 20 kwiecień 2018 12:25

Wycieczka chóru do teatru ,,Buffo"

Napisał

Dnia 17 kwietnia 2018 roku, uczniowie należący do szkolnego chóru, wraz z opiekunami: Panią Moniką Ilczuk, Panią Jolantą Drewnowską - Koziarską oraz Panem Dariuszem Okieńczukiem, udali się do warszawskiego teatru Buffo na  spektakl muzyczny pt. ,,Metro". Wyjazd ten był nagrodą za działalność artystyczną młodzieży w roku szkolnym 2017/2018.

wtorek, 27 marzec 2018 08:17

Misterium Męki Pańskiej

Napisał

25 marca 2018 roku w naszej szkole zaprezentowano Misterium Męki Pańskiej. Spektakl powstał dzięki pracy młodzieży i nauczycieli: Pani Moniki Ilczuk, Pani Jolanty Drewnowskiej–Koziarskiej oraz Pani Cecylii Szmurło. W role Chrystusa, Maryi, Piłata, apostołów, legionistów, arcykapłanów  i niewiast wcielili się uczniowie należący do chóru szkolnego oraz koła teatralnego.

Dnia 22 lutego 2018 roku, uczniowie należący do chóru szkolnego, wraz z opiekunami: Panią Moniką Ilczuk i Panią Jolantą Drewnowską- Koziarską, a także z Panem dyrektorem Eugeniuszem Święckim, wzięli udział w bardzo ważnym wydarzeniu, którego celem była integracja międzypokoleniowa i środowiskowa.

W sierpniu 2016r. w ZSOiZ w Ciechanowcu odbyły się warsztaty muzyczne prowadzone przez Panią Annę Czenczek (dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, dyrektor i pomysłodawczyni Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”).

W pierwszy dzień ferii zimowych, na uczniów należących do szkolnego chóru czekała wspaniała atrakcja, będąca nagrodą za udział młodzieży w wielu występach artystycznych. Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki zorganizował wycieczkę do warszawskiego teatru muzycznego Studio Buffo na spektakl pt. „Hity Buffo”.

 

 

 

 

Dnia 15 grudnia 2016 r. nasz szkolny chór miał wielki zaszczyt wystąpić przed zacną publicznością zgromadzoną w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie  podczas przedświątecznego spotkania  biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa z dyrektorami  szkół  i placówek oświatowych z terenu województwa podlaskiego.

15 listopada 2016 roku, uczniowie  naszej szkoły wzięli udział  X  Konkursie Poezji i Piosenki Patriotycznej „Polska – to my”, który odbył się w  III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży.

10 listopada 2016 roku  zespół wokalny w składzie: Weronika Binaś, Klaudia Kraszewska, Emilia Kordulska, Dominika Bogucka, Szymon Kaczmarek, Dawid Koc,   reprezentował naszą szkołę na Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Patriotycznych, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku.   Nasi szkolni artyści  zaśpiewali  piękną, patriotyczną  pieśń pt. „Póki Polska żyje w nas”.  Zespołowi akompaniował Kewin Niewiarowski, który przygotował autorską aranżację wykonywanego utworu. Uczniów do występu przygotowała Pani Monika Ilczuk.

środa, 12 październik 2016 07:08

Występ artystyczny w Żebrach Laskowcu

Napisał

6 października  Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Natura” zorganizowało  obchody dziesięciolecia Warsztatu Terapii Zajęciowej z Kozarzy. Wydarzenie to miało miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Żebrach Laskowcu.  

24 września, 15 uczniów należących do szkolnego chóru, wzięło udział w nagraniach 5 odcinka programu „Hit Hit Hura!” w TVP.  Niestety  nie było nam dane wystąpić na scenie.  Byliśmy na planie jedynie w charakterze publiczności  i z  wielkim zapałem  wspieraliśmy młodych artystów śpiewających w programie.

wtorek, 30 sierpień 2016 07:39

Profesjonalne warsztaty wokalne

Napisał

W dniach od 24 do 27 sierpnia 2016 roku uzdolnieni muzycznie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Panią Annę Czenczek. Młodzież czuła się zaszczycona, iż dane jest jej pracować pod kierunkiem znanej i cenionej w Polsce, jak również  za granicą  nauczycielki emisji głosu, wokalistyki, aranżerki wokalnej i animatorki kultury.

Nadszedł  oczekiwany z niecierpliwością wyjazd naszego chóru do Filharmonii Białostockiej na   spektakl pt.  „Upiór w operze”.  4 marca,  o godzinie 16.00, odświętnie ubrani chórzyści, wraz z opiekunami: Panią Moniką Ilczuk, Panią Karoliną Faszczewską, Panią Karoliną Żygoń i Panem Bogdanem Tarkowskim, wyruszyli  w drogę do Białegostoku.  Wielu z uczestników wyjazdu  miało okazję pierwszy  w życiu wziąć udział w tego typu widowisku teatralnym.

Dnia 27 listopada 2014 roku uczniowie należący do chóru szkolnego, wraz z opiekunami: Panem Emilem Jasińskim i Panią Moniką Ilczuk, a także z Panem dyrektorem Eugeniuszem Święckim, wzięli udział w bardzo ważnym wydarzeniu, którego celem była integracja międzypokoleniowa i środowiskowa społeczności małego ośrodka miejskiego z miastem wojewódzkim.

Strona 1 z 2

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top