poniedziałek, 02 wrzesień 2019 17:51

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

2 września, po wakacyjnej przewie, w naszej szkole znów zabrzmiał lekcyjny dzwonek. Był to symboliczny znak, iż po raz kolejny rozpoczynamy nowy okres nauki i pracy.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 rozpoczęło się spotkaniem w budynku szkoły, które poprowadził Pan Dyrektor Łukasz Godlewski. Powitał wszystkich przybyłych gości, nauczycieli, pracowników szkoły oraz młodzież. W swoim wystąpieniu podkreślił, że jest to dla niego moment szczególnie ważny – rozpoczyna on bowiem pracę na stanowisku dyrektora ZSOiZ w Ciechanowcu. Pan Dyrektor zaznaczył, iż jest świadomy, z jak wielką odpowiedzialnością wiąże się ta funkcja i zaakcentował, że swoje obowiązki będzie wykonywał z sumiennością i starannością, dla dobra całej naszej społeczności. Życzył on wszystkim, a szczególnie uczniom klas pierwszych, dużo sił, cierpliwości i sukcesów. Podkreślił, że dla naszej placówki jest to rok wyjątkowy, gdyż naukę zaczyna w niej aż 11 klas pierwszych liceum, technikum oraz szkoły branżowej I stopnia. Pan Dyrektor nawiązał także do realizowanych w naszej szkole projektów i planów na przyszłość.  Przedstawił również kadrę kierowniczą: Pana Wicedyrektora Artura Bojara, Panią Kierownik  Elżbietę Bryc, Pana Kierownika Jacka Pietkiewicza, wychowawców, kadrę pedagogiczną i powitał nauczycieli, którzy w tym roku zaczynają pracę w naszej szkole:

- Pani Marta Malinowska – nauczyciel historii,

- Pani Dorota Kalupa – nauczyciel języka angielskiego,

- Pani Bogumiła Filipczuk – nauczyciel języka angielskiego,

- Pan Cezary Koziarski – nauczyciel wychowania fizycznego,

- Pan Ludwik Zaremba – nauczyciel przedmiotów zawodowych rolniczych,

- Pani Alicja Przesław – nauczyciel - wychowawca w internacie.

            Pogratulował także tym nauczycielom, którym udało się uzyskać kolejny stopień awansu zawodowego: Pani Katarzynie Bachorek i Panu Bogdanowi Tarkowskiemu. 

            Do zebranych przemówił też Pan Eugeniusz Święcki – Burmistrz Ciechanowca.  Podziękował on Pani Ewie Radziszewskiej za cały rok solidnej, wytężonej pracy na stanowisku dyrektora ZSOiZ w Ciechanowcu, a Panu Dyrektorowi Łukaszowi Godlewskiemu oraz obejmującemu w tym roku funkcję Wicedyrektora naszej szkoły Panu Arturowi Bojarowi życzył wielu sukcesów na nowej drodze zawodowej.  Ustępującej Pani Dyrektor podziękowali także: Pani Agata Koc - Przewodnicząca Rady Rodziców ZSOiZ w Ciechanowcu, a w imieniu uczniów - Wojciech Zwoliński - Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. W ich wystąpieniach pojawiły się również gratulacje i życzenia skierowane pod adresem nowego Pana Dyrektora. Nie zabrakło też życzeń skierowanych do młodzieży i pracowników szkoły.

            Bardzo podniosłym i ważnym elementem uroczystości było także ślubowanie uczniów klas pierwszych.

            Na inauguracyjnej uroczystości nie mogło zabraknąć również akcentu artystycznego. Krótki występ muzyczny przygotowali uczniowie należący do szkolnego chóru, a wykonane przez nich utwory wprawiły słuchaczy w radosny nastrój.

            Po zakończeniu części ogólnej młodzież udała się na spotkania z wychowawcami.

Czytany 9665 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top