poniedziałek, 23 wrzesień 2019 20:18

Koncert patriotyczny „Pieśń o Wielkiej i Małej Ojczyźnie”

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”- te słowa Oskara Kolberga stały się mottem spotkania, które odbyło się 21 września w sali widowiskowej kina w Ciechanowcu.

Inicjatorem tego wyjątkowego koncertu pt. „Pieśń o Wielkiej i Małej Ojczyźnie”, który upamiętniał  80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz 590- lecie powstania miasta Ciechanowiec, było Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno Artystycznych „Harmonia”.

Ten sobotni koncert był spotkaniem  przepełnionym patriotyzmem oraz poczuciem jedności i wspólnoty, integrującym wszystkie pokolenia mieszkańców Ciechanowca i okolic.

Ponieważ wydarzenie miało charakter lokalny nie mogło na nim zabraknąć młodzieży naszej szkoły, chętnie biorącej udział we wszystkich inicjatywach realizowanych na terenie naszego miasta.

Podczas koncertu prowadzonego przez Andżelikę Tryniszewską oraz Seweryna Lipskiego, można było wysłuchać występu sześciu  zespołów i chórów działających na terenie gminy Ciechanowiec.

Uczniowie należący do naszego chóru szkolnego  zaprezentowali się przed licznie zgromadzoną publicznością w utworach „Uwierz Polsko” oraz „Dziś idę walczyć”, a dyrygował im Pan Dawid Koc.

Poza występami wokalnymi, uczestnicy koncertu mieli okazję wysłuchać poezji lokalnych autorów, tworzących na terenie Ciechanowca zarówno dawniej jak i współcześnie. Podczas recytacji również nie mogło zabraknąć naszych uczniów, którzy uświetnili to wydarzenie interpretacją dwóch z siedmiu wykonanych wierszy. W utworze  „Ojczyzna” pani Eugenii Wilbik zaprezentowała się Julia Kwiek natomiast  z utworem „O Polsko Matko moja..”- ks. Wincentego Marczuka wystąpił Paweł Zawistowski.

Punktem kulminacyjnym koncertu był wspólny, międzypokoleniowy występ wszystkich artystów w utworach: „Tryskające zdroje w studni” oraz „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” do którego wokaliści przygotowywali się podczas wakacyjnych warsztatów.

Dziękujemy Stowarzyszeniu „Harmonia” za zaproszenie  do udziału w tym wspaniałym koncercie. Była to dla Nas wspaniała lekcja patriotyzmu i dokonała okazja aby oddać hołd wszystkim bohaterom walczącym w obronie naszej Ojczyzny- tej Małej i tej Wielkiej.

Czytany 5034 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top