czwartek, 12 wrzesień 2019 13:16

Diecezjalny Zjazd Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czwartek 12 września uczniowie klas IIC, IIB, oraz V OSSP wraz z opiekunami i katechetą, ks. Emilem Skoblem, udali się  do Serpelic na Diecezjalny Zjazd Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej.

 

Tegorocznemu spotkaniu przyświecało hasło: „Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ namaścił i posłał Mnie…” , zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza.

Wyjazd podzielony był na dwie części: pierwsza z nich odbyła się w Siemiatyczach, gdzie młodzież wraz z uczniami z kilku okolicznych szkół, mogła wysłuchać katechezy, przygotowanej przez ks. Emila Skobla. Druga, a zarazem główna część, odbyła się już w Serpelicach, gdzie nasi uczniowie, oraz ich rówieśnicy z całej Diecezji  Drohiczyńskiej uczestniczyli w spotkaniu ewangelizacyjnym.  Punktem kulminacyjnym zjazdu, była Msza Święta sprawowana przez ks. bpa Piotra Sawczuka, ordynariusza drohiczyńskiego.

Celem corocznych spotkań w Serpelicach jest wspólna modlitwa, ewangelizacja, oraz integracja młodzieży na co dzień przebywającej w różnych szkołach na terenie tutejszej diecezji. Cieszy fakt, że każdego roku nasza młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, czynnie uczestniczy w tych wydarzeniach. Również i w tym roku nasi uczniowie pomogli uświetnić spotkanie, angażując się w grupie muzycznej, oraz posługując w czasie Mszy Świętej.

Czytany 4867 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top