poniedziałek, 28 październik 2019 06:41

Magia telewizji - kolejna wizyta uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Ciechanowca w siedzibie ATM w Warszawie.

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

25 i 29 października  odbyły się wycieczki do studia nagrań ATM w Warszawie, gdzie uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami wzięli udział w nagraniach do popularnego programu rozrywkowego   „Koło Fortuny”.

 

Młodzież miała okazję zapoznać się z warsztatem pracy w Telewizji Polskiej i podejrzeć pracę na planie „od kuchni”. Wydarzenie to było  dla nas niezwykłym przeżyciem, ponieważ mogliśmy brać udział w nagrywaniu aż 5 odcinków  tego popularnego teleturnieju. Uczestnicy wycieczki mogli obserwować pracę dziennikarzy, operatorów, dźwiękowców, oświetleniowców, reżyserów, asystentów, pań wizażystek, charakteryzatorek i animatorów. W trakcie teleturnieju zmagania uczestników umilał zespół grający na żywo.  Dostrzegliśmy na czym polega magia telewizji. Okazało się, że aby powstało kilkanaście minut gotowego nagrania potrzeba kilkukrotnie dłuższego czasu przygotowań, wielu powtórzeń, dubli i zbiorowej pracy całego zespołu. W tych dniach, jako publiczność zasiadająca na widowni i dopingująca zawodników, my również staliśmy się jego częścią. Była też okazja, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia i zamienić kilka słów z prowadzącymi „ Koło Fortuny”-  zachwycającą Izabelą Krzan i dowcipnym Norbim (Norbertem Dudziukiem). Doskonała zabawa, mnóstwo  emocji, zanurzenie się w świat medium jakim jest telewizja, a przy tym edukacja – to kwintesencja wycieczki do ATM Studio.

Jesteśmy pewni, że  wyjazd ten  na długo pozostanie w  pamięci młodzieży i opiekunów. Do zobaczenia na wizji…

Czytany 5492 razy

Galeria

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top