środa, 10 kwiecień 2019 05:27

Wojewódzki Konkurs „Najsprawniejszy w zawodzie kucharz wśród młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy”

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 09.04.2019 r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie odbył się wojewódzki konkurs „Najsprawniejszy w zawodzie kucharz”.

Wzięły w nim udział uczennice klasy III Zasadniczej Szkoły  Zawodowej- Kinga Zabuska i Paulina Siennicka,  pod opieką wychowawczyni  z Ochotniczego Hufca Pracy w Zambrowie- pani Justyny  Jabłońskiej. W konkursie rywalizowało osiem drużyn, które musiały wykazać się wiedzą z dziedziny gastronomii oraz kunsztem kulinarnym.  Eliminacje odbyły się w dwóch częściach- teoretycznej i praktycznej.  Największą liczbę punktów w teście uzyskała Kinga Zabuska.  Zadanie praktyczne polegało na przygotowaniu kremu z pora  oraz  makaronu  al dente z kotletem schabowym. Komisja konkursowa zwracała szczególną uwagę na sprawność w kuchni, utrzymywanie higieny i porządku na stanowisku pracy, wygląd dania i smak przygotowanej potrawy. Pod  uwagę brano także  estetyczne wykonanie oraz kreatywność. Wszystkie uczestniczki wykazały się pomysłowością i znajomością kunsztu kulinarnego - nadały potrawom odpowiedni smak i pięknie zaserwowały gotowe danie. Ostatecznie uczennice naszej szkoły zajęły II miejsce w kulinarnej rywalizacji.

Udział w przedsięwzięciu pozwolił uczestniczkom sprawdzić poziom wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności zawodowych przed zbliżającym się egzaminem kwalifikacyjnym. Młodzież poznała procedury obowiązujące podczas zdawania egzaminu, przećwiczyła organizację pracy i przestrzeganie zasad bhp podczas samodzielnego wykonywania zadania. Dziewczętom gratulujemy i życzymy sukcesów na czerwcowym egzaminie zawodowym.

Czytany 2062 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top