Dnia 12 sierpnia na placu apelowym 1 Warszawskiej Brygady Pancernej odbyła się uroczysta przysięga ponad 70 absolwentów klas wojskowych z 21 szkól. Wśród żołnierzy składających przysięgę było aż, 25 absolwentów Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej naszej szkoły, którzy odbyli szkolenie w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

W dniu 31 lipca2022r dwie grupy uczniów Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych wyjechały na staże zawodowe do Gdańska i Zakopanego. Łącznie staż odbywa 29 uczniów TŻiUG. Staże odbywają się w renomowanych hotelach (3, 4 lub 5 gwiazdkowych). W Gdańsku: RADISSON, PURO, NUMBER ONE GDAŃSK, GRANO. W Zakopanym: GOLD, SKALNY, TATRA, STAMARA, PARYSKI, CROCUS, BELWEDER, RYSY, RADISSON.

W dniu 31 lipca2022r grupa uczniów Technikum Budowlanego wyjechała na staże zawodowe do Gdyni. Staż odbywa się w bardzo renomowanej firmie BARG M.B. Sp.z o. o. Staże zawodowe odbywają się w Laboratorium Kruszyw i geotechniki, Wytrzymałości betonu, Pracowni betonu oraz na placach budowy.  Firma BARG bada właściwości kruszyw i betonów, które  są stosowane na  placach budowy, do najbardziej znanych realizowanych inwestycji budowlanych to: Przekop Mierzei Wiślanej, Bodowa drogi Krajowej S6 Gdańsk -Szczecin.

wtorek, 09 sierpień 2022 11:52

Pierwsze miejsce w POLSCE naszego Liceum

Napisał

Szanowni Państwo,
z dumą informujemy że nasi uczniowie Oddziałów Przygotowania Wojskowego / Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych w ramach Liceum Ogólnokształcącego zajęli w kategorii skuteczności nauczania i przygotowania klas wojskowych pierwsze miejsce  w Polsce.

Lista kandydatów zakwalifikowanych do
Liceum Ogólnokształcącego, Technikum, Branżowej Szkoły I Stopnia
im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ciechanowcu
na rok szkolny 2022/2023

 

pobierz

W dniu 14 lipca 2022 roku grupa 24 uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodzie Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technik Usług Fryzjerskich, Technik Usług Kosmetycznych, Technik Budownictwa pod opieką nauczycieli wyjechała na dwutygodniowe staże zawodowe do Malagi w Hiszpanii w ramach konkursu Erasmus+, akcja: „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”, projektu pn. „Europejskie kierunki zawodowe” nr 2020-1-PL01-KA102-079630

czwartek, 21 lipiec 2022 08:08

VIII Międzynarodowy Festiwal Poloneza w Sadownem

Napisał

     Zespół Taneczny TAKT funkcjonujący przy ZSOiZ w Ciechanowcu pod kierunkiem Pani Magdaleny Kujawskiej, wziął udział w ósmej edycji Międzynarodowego Festiwalu Poloneza w Sadownem i uświetnił swoim występem koncert główny. Należy dodać, że jest to jedyna tego typu impreza w kraju popularyzująca ten polski taniec narodowy.

     Tegoroczny koncert  zaszczycili swoją obecnością między innymi Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik oraz  przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Anna Panas.

     Występ ciechanowieckiego zespołu TAKT publiczność doceniła szczególnie i nagrodziła owacjami na stojąco, a Pani Wicemarszałek Elżbieta Lanc skierowała do naszej młodzieży słowa uznania, podziwu i podziękowania za kultywowanie tradycji.

W dniach 25-26 czerwca 2022 r. odbył się w naszej szkole XI Zjazd Absolwentów i Wychowanków LO i ZSOiZ w Ciechanowcu 2022 r.

środa, 29 czerwiec 2022 07:37

Dzień Sportu i Rekreacji - było SUPER !

Napisał

W dniu 23 czerwca 2022 roku (czwartek) w naszej szkole odbył się po raz kolejny „Dzień Sportu i Rekreacji”.

24 czerwca 2022 r. społeczność ZSOiZ w Ciechanowcu uczestniczyła w zakończeniu roku szkolnego. Z tej okazji wszyscy uczniowie przybyli na galowo ubrani do szkoły o godzinie 8:50, po czym wraz z wychowawcami klas uczestniczyli w pochodzie do kościoła. Pochód otwierał poczet sztandarowy, za którym podążali uczniowie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych, a za nimi pozostali uczniowie naszej szkoły.

W dniu 20 czerwca 2022 r. w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu odbył się Egzamin dyplomowy i wystawa prac naszych Plastyków - GRAFIKÓW KOMPUTEROWYCH z klasy VI Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych
Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej. Część pierwsza obejmowała egzamin z historii sztuki w formie pisemnej. Zadania arkusza egzaminacyjnego dotyczyły grafiki artystycznej i użytkowej, ich podziału i charakterystyki poszczególnych technik graficznych, wybitnych twórców grafiki i ich dzieł, w tym grafików polskich. Test sprawdzał także umiejętności rozpoznawania wybitnych dzieł grafiki oraz dokonywania opisu i analizy wybranych dzieł sztuki.

Wojewódzki finał Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze - 2022” został rozegrany 14 czerwca 2022 r. w naszej szkole.

14 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się „VII Wojewódzki Przegląd Musztry” klas mundurowych województwa podlaskiego. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż naszej szkole już po raz czwarty z rzędu udało się wywalczyć zaszczytne, I miejsce.

W dniach 9 i 10 czerwca 2022 roku odbyła się Konferencja Historyczna "Przemiany życia społecznego i gospodarczego ludności wiejskiej w Polsce i krajach sąsiednich w okresie międzywojennym".

wtorek, 14 czerwiec 2022 05:46

„Dzień sportu z wojskiem”

Napisał

29 maja 2022 r  kadeci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu  pod opieką Pani Katarzyny Rostkowskiej oraz pana Radosława Ostaszewskiego uczestniczyli w pikniku militarnym w Bielsk Podlaski pod hasłem: "Dzień sportu z wojskiem”.

W dniu 8 czerwca w naszej szkole gościliśmy panią Martę Plechowską szkoleniowca firmy SERUM.EU. Uczniowie zostali wprowadzeni w świat koloryzacji  i kolorymetrii. Szkolenie dostarczyło nam nowej wiedzy, a przede wszystkim nowych umiejętności w farbowaniu i tonowaniu włosów. Wykonywaliśmy nasze koloryzacje na modelach, a następnie mieliśmy możliwość przyjrzenia się efektom naszej pracy. Spotkanie było inspiracją do dalszej pracy, a także dało nam możliwość pogłębienia pasji do fryzjerstwa.

poniedziałek, 13 czerwiec 2022 12:43

Udział naszej młodzieży w „Motoserce” w Ciechanowcu.

Napisał

W sobotę 11.06.2022r. motocykliści z Sons of North FG odwiedzili Ciechanowiec w ramach drugiej edycji „Motoserce”. MOTOSERCE to charytatywna akcja zbiórki krwi organizowana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Akcja połączona była z rodzinnym piknikiem. 

poniedziałek, 13 czerwiec 2022 10:19

Manewry i zajęcia taktyczne dla naszych uczniów.

Napisał

W ramach realizacji z Ministerstwem Obrony Narodowej programu szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego w ciągu ostatniego tygodnia odbyły się w ZSOiZ w Ciechanowcu dla naszych kadetów zajęcia z zakresu taktyki i walki w terenie.

poniedziałek, 13 czerwiec 2022 06:45

Podsumowanie staży zagranicznych w Niemczec

Napisał

W czwartek, 9 czerwca, uczniowie naszej szkoły wyruszyli na trzydniową  wycieczkę na trasie Lublin-Kazimierz-Puławy dofinansowanej w ramach programu „Poznaj Polskę”.

wtorek, 07 czerwiec 2022 09:10

KLASA I B NA MAZURACH

Napisał

W dniach 1 – 2 czerwca 2022 uczniowie klasy I B LO wyjechali na wycieczkę na Mazury.            

W dniach od 30 maja do 2 czerwca klasa 2A, 3A i 3b pod opieką Panów W. Susoła i B. Olszewskiego bierze udział w wycieczce "Szlakiem Piastowskim". Z Ciechanowca wyjechaliśmy w poniedziałek o 8:00 rano, niestety pogoda nam nie sprzyjała.

W dniu 27 maja odbył się w naszej szkole dzień otwarty. Szkołę odwiedziło około 240 uczniów obecnych klas ósmych okolicznych szkół podstawowych. Wśród zebranych znaleźli się także rodzice uczniów i nauczyciele. Cieszymy się że tak duża liczba osób zainteresowała się naszą oferta edukacyjną.

Dzień 31 maja związany jest z obchodami Światowego Dnia bez Tytoniu, który w bieżącym roku jest realizowany pod hasłem „Tytoń: zagrożenie dla naszego środowiska”. Jest to jedna z ważniejszych inicjatyw Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która została wdrożona 1987 r. ze względu na stale rosnącą liczbę osób uzależnionych od wyrobów tytoniowych.

W dniach 24 – 27 maja w Muzeum w Ciechanowcu odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa – „Wobec sejmików. Magnateria Rzeczypospolitej w XVI-XVIII wieku".

W okresie maja 2022 r.  uczniowie naszej Branżowej Szkoły I Stopnia w Ciechanowcu w ramach współpracy z Hufcem Pracy w Zambrowie i Hufem Pracy Białymstoku odbywali 2-tygodniowy zagraniczny staż zawodowy.

W dniach 22 – 24 maja 2022 roku w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu odbyły się zawody sportowo – obronne dla uczniów ze szkół o profilu mundurowym, będące jednocześnie eliminacjami do VII Finału Centralnego Zlotu Klas Mundurowych. Do udziału w wydarzeniu zameldowało się 18 siedmioosobowych reprezentacji z terenu centralnej Polski.

środa, 25 maj 2022 07:46

Szkolne Dni Poezji.

Napisał

21 marca, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, obchodzony jest Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Jego celem jest promocja czytania, pisania i nauczania poezji na całym świecie. Zainspirowani ideą tego wydarzania kulturalnego, również w naszej szkole postanowiliśmy wiosną 2022 roku w sposób szczególny oddać hołd sztuce poetyckiej.

W dniu 22 maja na Hali sportowej naszej szkoły odbył się koncert LUDOWEGO ZESPOŁU PIEŚNI i TAŃCA ,,SKOWRONKI".

wtorek, 24 maj 2022 08:19

Uczniowie naszego Liceum we Włoszech

Napisał

Relacja z dni 22.05.2022, Włochy, Wenecja.

poniedziałek, 23 maj 2022 09:17

Wojewódzkiego etapu Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS

Napisał

W minionym tygodniu troje uczniów ZSOiZ zmagało się z zadaniami konkursowymi ostatniego, wojewódzkiego etapu Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS.

Dnia 21.05.2022 r. kadeci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu uczestniczyli w dniu otwartym Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim.

W ramach realizacji z Ministerstwem Obrony Narodowej programu szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych w ciągu ostatniego miesiąca odbyły się w ZSOiZ w Ciechanowcu dla naszych kadetów nocne zajęcia z zakresu taktyki i walki w terenie.

piątek, 20 maj 2022 10:26

Zajęcia na pracowni kosmetycznej.

Napisał

Zabieg pielęgnacyjny dłoni z użyciem parafinoterapii oraz manicure japoński wykonywany przez uczniów technikum usług fryzjersko-kosmetycznych.

W ramach realizacji z Ministerstwem Obrony Narodowej programu szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych w ciągu ostatniego miesiąca odbyły się w ZSOiZ w Ciechanowcu dla naszych kadetów nocne zajęcia z zakresu taktyki i walki w terenie.

W ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Profesjonalizm w działaniu, skuteczność w przyszłości” rozpoczęliście serię bezpłatnych szkoleń, warsztatów, wjazdów do restauracji i staży zawodowych z wynagrodzeniem dla naszych uczniów.
Jako pierwsze odbyło się szkolenie „Szefowie kuchni w hotelach / restauracjach – dania szefów kuchni”.
Młodzież pod okien szefów kuchni z renomowanych restauracji i hoteli podnosiła swoje umiejętności przygotowywania posiłków oraz zapoznała się z niecodziennymi przepisami, które zachwyciły naszych uczniów i degustatorów. Zachwyt zbudziły m.in. krewetki i gołąbki z dziczyzną.
Już niedługo kolejne szkolenia i fotorelacje.

piątek, 20 maj 2022 07:25

Uczniowie naszego Liceum we Włoszech

Napisał

Relacja z 16-17.05.2022.

W dniu 19 maja 2022 roku na obiektach szkoleniowych Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. bryg. Heliodora Cepy w Zegrzu odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym praktyczne zajęcia uczniów klasy IIIC Zespołu Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, w ramach pilotażowego programu „Edukacja Wojskowa”, opracowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla szkół prowadzących klasy wojskowe. Młodzież instruowana przez żołnierzy z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu doskonaliła swoje umiejętności w zakresie: taktyki, musztry, OPBMR, elementów walki w bliskim kontrakcje.

W dniu 12.05.2020 r. kadeci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, realizujący program Oddziałów Przygotowania Wojskowego, uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu, jakim był „Dzień Otwartych Koszar”. Zorganizowany on został przez naszą jednostkę patronacką 18 Łomżyński Pułk Logistyczny.
Kadeci ZSOiZ mieli możliwość zapoznania się z uzbrojeniem, indywidualnym wyposażeniem żołnierzy, a także zobaczyć ekspozycję sprzętu wojskowego wykorzystywanego obecnie w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
 W piątek 13.05.2022 odbyły się kolejne zawody lekkoatletyczne na stadionie w Białymstoku. Były to Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięło udział około 200 zawodników w kategoriach wiekowych U18 i U20.
środa, 11 maj 2022 07:37

Zajęcia z musztry dla naszych kadetów

Napisał

W ramach realizacji z Ministerstwem Obrony Narodowej programu szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych w ciągu ostatniego miesiąca odbyły się w naszej szkole dwa szkolenia dla naszych kadetów z zakresu musztry wojskowej.

W dniu 8 maj 2022 roku Poczet Sztandarowy ZSOiZ w Ciechanowcu wraz z Pododdziałem miał zaszczyt uczestniczyć w uroczystej Inwestyturze Orderu Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika.

27 kwietnia na terenie całej Polski odbyły się wojskowe zawody w różnych dyscyplinach sportowych. Hasłem tegorocznego Dnia Sportu w Siłach Zbrojnych RP jest "Armia w formie".

Trzeciego Maja - Białystok, 03.05.2022

Z wielką dumą informuje że dyrektor naszej szkoły mgr Łukasz Godlewski decyzją Nr 3115/KADR Ministra Obrony Narodowej został odznaczony Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju.

czwartek, 05 maj 2022 05:56

„Żegnaj nam dostojny, stary porcie…”

Napisał

Po trzech wspólnie spędzonych latach, dotarliśmy do momentu, kiedy trzeba się z niektórymi rozstać. Mieszkańcy internatu zorganizowali ognisko w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, by pożegnać koleżanki kończące szkołę. Ognisko, muzyka, tańce, pieczenie kiełbasek-w takiej wesołej atmosferze i pięknych okolicznościach przyrody żegnaliśmy nasze absolwentki. Spotkanie było też wspaniałą okazją , by nowi mieszkańcy internatu - Rostik I Jarek zintegrowali się z naszą wspólnotą.

Niektórzy dopłynęli do brzegu, obierają kierunek na nowy rejs, przed nimi nowe morza i porty. Drodzy maturzyści „Szczęśliwej drogi, już czas…”

W czwartek 28 kwietna uczniowie klasy ósmej Zespołu Szkół w Ceranowie oraz Szkoły podstawowej w Łazowie przyjechali  do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i zawodowych w Ciechanowcu celem zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły na rok szkolny 2022/2023.           

środa, 04 maj 2022 09:15

Uroczyste pożegnanie Absolwentów 2022

Napisał

29 kwietnia 2022 roku w odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów szkół średnich ZSOiZ w Ciechanowcu. W tym dniu uczniowie klas maturalnych odebrali świadectwa dojrzałości oraz wzięli udział w poświęconej im akademii.

Dzień pierwszy (8.04.2022r.) :

Nasza młodzież pełna entuzjazmu wyjechała z Ciechanowca o godz. 8:00. Do Krakowa dotarliśmy około godz. 15:00, chwilę później zakwaterowaliśmy się w Lorf Hostel&Apartaments znajdujący się w ścisłym centrum miasta. Nie mieliśmy jednak wiele czasu na zaaklimatyzowanie się, prawie natychmiast ruszyliśmy na Kopiec Kościuszki.

środa, 04 maj 2022 06:21

Maraton maturalny rozpoczęty!

Napisał

W roku szkolnym 2021/2022 do egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu przystępuje 117 uczniów. Dziś nasi maturzyści zmierzyli się z językiem polskim, jutro egzamin z „królową nauk” matematyką, a 6 maja z językiem angielskim. Egzaminy potrwają do 23 maja.

Z głębokim żalem pożegnaliśmy wieloletniego nauczyciela naszej szkoły, który przez 27 lat pracował w Liceum Ogólnokształcącym w Ciechanowcu i 24 lata pełnił funkcję kierownika internatu.

W dniach 25 – 29 kwietna 2022 roku na obiektach Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu został zorganizowany i przeprowadzony obóz szkoleniowy dla klasy trzeciej o profilu wojskowym.

sobota, 30 kwiecień 2022 08:54

Wojskowy obóz szkoleniowy klasy III C LO

Napisał

W dniach 25-29 kwietnia 2022 roku na obiektach Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbywa się zorganizowany obóz szkoleniowy dla klasy trzeciej naszego liceum o profilu Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej. Zasadniczym celem szkolenia jest doskonalenie wiedzy o organizacji i funkcjonowaniu Sił Zbrojnych RP oraz przygotowanie do pełnienia różnych rodzajów służby wojskowej, a także podnoszenie sprawności fizycznej, promowanie zdrowego stylu życia i rozwijania zainteresowań.

24 kwietnia 2022 uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu wzięli aktywny udział w obchodach Jarmarku św. Wojciecha zorganizowanego przez Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu.

wtorek, 26 kwiecień 2022 08:30

Czuwanie tegorocznych maturzystów w Częstochowie

Napisał

W dniach 25-26 kwietnia 2022 r. tegoroczni maturzyści udali się do Częstochowy. Ks. bp Piotr Sawczuk zaprosił tegorocznych maturzystów wraz z kapłanami i nauczycielami na czuwanie przed egzaminem dojrzałości. Hasło tegorocznego spotkania zaczerpnięte było z myśli bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego: „Czas to miłość”. Z tego zaproszenia skorzystaliśmy i my. Z ZSOiZ do Częstochowy pojechało 93 osoby wraz z opiekunami na czele z Panem Dyrektorem Łukaszem Godlewskim.

poniedziałek, 25 kwiecień 2022 16:56

Występ szkolnego chóru na Jarmarku Świętego Wojciecha

Napisał

 Dnia 24 kwietnia 2022 roku chór szkolny wystąpił w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu na Jarmarku Świętego Wojciecha. W skład przygotowanego programu artystycznego weszły następujące utwory: „Zacznij od Bacha” Zbigniewa Wodeckiego, „Biegnij przed siebie” Anny Wyszkoni, „W stronę słońca” Eweliny Lisowskiej i „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar.

Uczniowie klas IIIA Technikum, wraz wychowawcą Panią Karoliną Faszczewską, IIB Technikum, wraz z wychowawcą Panią Sylwią Grzymałą, oraz IB Technikum, wraz z wychowawcą Panem Dawidem Jędrzejakiem, rozpoczęli wycieczkę do Krakowa, Zakopanego, Wadowic oraz Oświęcimia.

13.04.2022r w Sejnach odbyły się kolejne rozgrywki w ramach II ligi futsalu chłopców. Drużyna  ZSOiZ rozegrała dwa spotkania.  Turniej  rozpoczęli meczem z Sejnami pokonując przeciwników 6:2. Następnie naszą reprezentację mogliśmy zobaczyć w starciu z Sokółką. Nasi chłopcy dzielnie walczyli o każdą piłkę i w rezultacie zakończyli spotkanie 11:0. Ciężki trening, poświęcenie i zaangażowanie naszych piłkarzy nie poszło na marne. Nasza drużyna przechodzi do I ligi!!! Gratuluję i dziękuję za ten sezon, mam nadzieje, że kolejny będzie tak udany jak ten. Magdalena Kujawska

W  dniach 3-6 kwietnia 2022 roku w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej „OKAWANGO”, organizowanego przez Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.

czwartek, 14 kwiecień 2022 06:55

Nasi uczniowie aktywni w wolontariacie. Dziękujemy !

Napisał

W dniach 1 i 2 kwietnia 2022r. grupa 20 wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w Świątecznej Zbiórce Żywności. Akcja miała charakter ogólnopolski. W sklepach spożywczych w całej Polsce przy oznakowanych plakatami koszach, czekali wolontariusze Banków Żywności.

Z przyjemnością informujemy, że w IX Wojewódzkim Turnieju Matematycznym „Sigma”, który odbył się 8 kwietnia w Wysokiem Mazowieckiem:

środa, 13 kwiecień 2022 07:29

Okręgowy etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Napisał
W dniu 9 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Brało w nim udział dwóch uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem- Panią Grażyną Panas. Do etapu przystąpiło ponad 50-u uczniów szkół ponadpodstawowych naszego województwa. Patrycja Bogucka i Filip Matuszczyk uzyskali wysokie wyniki -uczennica wzięła udział w dogrywce i niewiele zabrakło by zakwalifikowała się do pytań otwartych. Po napisaniu testów na uczestników czekał smaczny poczęstunek. Jakiś czas później odbyła się interesująca prelekcja o zanieczyszczeniu światłem. Uczniowie wrócili do domów szczęśliwi, z motywacją do nauki i udziału w kolejnej edycji.

W dniach 8-9 kwietnia ośmioro uczniów naszej szkoły, pod opieką nauczycieli, udało się do Zespołu  Szkół  Centrum Kształcenia Rolniczego  im. Krzysztofa Kluka w Rudce aby zmierzyć się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi podczas 45 etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych organizowanej przez Uniwersytet Przyrodniczo- Humanistyczny w Siedlcach.

W dniu 11 kwietnia 2022r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięli  w nich udział uczniowie w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe kl. I-IV, szkoły podstawowe kl. V-VIII i szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Dominik Zawadzki z klasy III ”c” LO i Marcin Szalach z klasy III ”b” Tech. Eliminacje przeprowadzone zostały w dwóch etapach: pisemnego testu wiedzy i ustnych odpowiedzi na wylosowane zestawy pytań. Po dokonaniu oceny testu pisemnego przez jury, przystąpiono do rozgrywek finałowych.

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 11 kwietnia w ZSOiZ w Ciechanowcu miało miejsce wręczenie dyplomów potwierdzających uzyskanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów, które jest jednym z najbardziej prestiżowych stypendiów w Polsce.

POWIATOWY TURNIEJ E-SPORTOWY Counter Strike Global Offensive & League of Legends

poniedziałek, 11 kwiecień 2022 05:39

Kolejne szkolenie strzeleckie kadetów ZSOiZ w Ciechanowcu.

Napisał

W ramach Wojskowego Dnia Szkoleniowego, kadeci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu po raz kolejny doskonalili swoje umiejętności strzeleckie na szkolnej strzelnicy pneumatycznej.

Dzień 7 kwietnia jest związany z obchodami Światowego Dnia Zdrowia, który w bieżącym roku jest realizowany pod hasłem „OUR PLANET, OUT HEALTH – NASZA PLANETA, NASZE ZDROWIE”. Jest to jedna z ważniejszych inicjatyw Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

czwartek, 07 kwiecień 2022 10:23

NAGRODY ROZDANE

Napisał

W ramach XIV Ogólnopolskiego Konkursu Fantazji Fryzjerskiej ,, Siła koloru", przez Dyrektora ZSOiZ w Ciechanowcu rozdane zostały nagrody dla:

wtorek, 05 kwiecień 2022 05:54

Drużyna futsalu znów dumą ZSOiZ!

Napisał

4 kwietnia na hali sportowej naszej szkoły odbyły się kolejne rozgrywki w ramach II Ligi futsalu chłopców. Oprócz ciechanowieckiej drużyny brały w nich udział zespoły z Łomży, Rudki oraz Ostrożan.

piątek, 01 kwiecień 2022 07:33

Warsztaty uczniów w PROSALON PROFESSIONAL

Napisał

30 marca 2022r. grupa uczniów klas fryzjerskich została zaproszona do wzięcia udziału w warsztatach fryzjerskich. Tematem szkolenia była: ,, Koloryzacja zaawansowana"

piątek, 01 kwiecień 2022 06:26

Wycieczka klasy I c technikum

Napisał

30 marca 2022 r. młodzież klasy I c technikum, pod opieką Pani Katarzyny Bachorek i Pani Doroty Mlonek, uczestniczyła w wycieczce do Białegostoku. Uczniowie skorzystali z wybranych przez siebie białostockich ofert zajęć sportowych i rekreacyjnych. Celem wycieczki była także integracja klasy.

piątek, 01 kwiecień 2022 06:10

Wycieczka naszych uczniów z Ukrainy do Warszawy.

Napisał
Dnia 30.03.2022 r. uczniowie z Ukrainy, pod opieką wychowawcy, Pani Żanety Idźkowskiej, udali się na krótką wycieczkę do Warszawy.

We wtorek 22 marca grupa dziewcząt i chłopców uczestniczyła w pokazach doświadczeń zorganizowanych w pracowni chemicznej przez nauczyciela chemii w ZSOiZ w Ciechanowcu p.Cieszkowskiego Wojciecha.
Młodzi odkrywcy próbowali ulepić bałwanka z mieszaniny o dużej lepkości , obserwowali efekty przemian chemicznych i próbowali przelewać z próżnego w puste – czyli zapoznali się własnościami ditlenku węgla. Efektowne doświadczenia wywoływały wielkie emocje u młodych badaczy, a godzina lekcyjna okazała się za krótka…
Na boisku szkolnym obserwowali palenie się mieszanin chemicznych i powstawanie czekoladowych pian.
Grupa była świetnie zorganizowana, przygotowana i zdyscyplinowana. Ogromna w tym zasługa ich nauczyciela - Pani Krystyny Łochnickiej. Po wszystkim uczniowie zgodnie stwierdzili, że jeszcze raz chętnie uczestniczyliby w podobnych zajęciach.
ZAPRASZAMY

W dniu 24 i 28 marca młodzież internatu ZSOiZ w Ciechanowcu przyłączyła się do lokalnego sprzątania miasta Ciechanowiec. Uczniowie swój wolny popołudniowy czas poświęcili na sprzątanie dróg wlotowych do Ciechanowca. Po ciężkiej ale przyjemnej pracy na drogach do Brańska, Perlejewa, Siemiatycz, Czyżewa i Klukowa okolice zostały wysprzątane. Oby efekt utrzymał się jak najdłużej!

Serdecznie dziękujemy naszej młodzieży oraz wychowawcom internatu za udział w lokalnej akcji „sprzątania świata”.

poniedziałek, 28 marzec 2022 13:32

IV Konkurs na Wykonanie Palmy Wielkanocnej

Napisał

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami postanowili wziąć udział w konkursie na wykonanie palmy Wielkanocnej, organizowanym przez Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, Parafię Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu oraz Starostwo Powiatu Wysokomazowieckiego.  W tym roku, po pandemicznej przerwie, do konkursu zgłosiło się 2 uczestników indywidualnych oraz 6 klas, które za pomocą przeróżnych artystycznych technik, wykonały przepiękne palmy. Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce w niedzielę palmową po uroczystej Mszy Świętej, podczas której uczestnicy biorą udział w tradycyjnej procesji. Życzymy wszystkim uczestnikom sukcesów w konkursie i zachęcamy pozostałe klasy do udziału w kolejnych edycjach i podtrzymywaniu tej pięknej, kolorowej tradycji naszego regionu.

Lista uczestników konkursu na wykonanie „Palmy Wielkanocnej’’ z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu:

poniedziałek, 28 marzec 2022 13:17

Wizyta podchorążych z Akademia Wojsk Lądowych

Napisał

Podchorążowie z Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki oraz przedstawiciele WKU w Bielsku Podlaskim odwiedzili naszą szkołę aby opowiedzieć o studiach wojskowych i możliwościach jakie daje praca w Wojskim Polskim.Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Wojska Polskiego i studentom szkół wojskowych za wspieranie doradztwa zawodowego i edukacyjnego w ZSOiZ w Ciechanowcu  

piątek, 25 marzec 2022 13:08

Kolejne szkolenie klasy wojskowej w Zegrzu.

Napisał

24 marca 2022 r. kadeci klasy 3C realizujący program „Certyfikowane Wojskowe  Klasy Mundurowe” uczestniczyli w kolejnym szkoleniu realizowanym przez Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

W ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa , na naszej nowej strzelnicy pneumatycznej pod opieką pana Arkadiusza Kendzierskiego odbyły się zajęcia strzeleckie dla uczniów liceum oraz technikum. Po zapoznaniu się z regulaminem strzelnicy, oraz zasadami bezpieczeństwa przy posługiwaniu się z bronią, uczniowie przystąpili do oddawania strzałów. Początkowo niektórzy uczniowie z pewną nieśmiałością i obawą podchodzili do stanowisk strzeleckich. Lecz po oddaniu kilku strzałów wszystkie emocje opadały i można się było skoncentrować na przyrządach celowniczych oddając celny strzał.

piątek, 25 marzec 2022 08:59

Pododdział Reprezentacyjny ZSOiZ w Ciechanowcu.

Napisał

W dniu 23 marca 2022 r. na zaproszenie Dyrekcji oraz Rady Pedagogicznej szkoły podstawowej w Bogutach-Piankach, kadeci tworzący Pododdział Reprezentacyjny naszej szkoły, zaprezentowali uczniom krótki pokaz musztry. Była to też dobra okazja do zapoznania młodzieży klas ósmych z naszą ofertą edukacyjną  , a w szczególny sposób, ofertą klas o profilu wojskowym.

Kadeci zaprezentowali również, część sprzętu jakim dysponuje szkoła, wykorzystywanym podczas szkoleń wojskowych.

Mamy wyniki dorocznego Ogólnopolskiego konkursu Fantazji Fryzjerskiej w Warszawie . Temat konkursu to: ,, Siła koloru".

czwartek, 24 marzec 2022 07:28

Szkolne Dni Poezji

Napisał

Liryka,  liryka, tkliwa dynamika...

Konstanty Ildefons Gałczyński

czwartek, 24 marzec 2022 07:02

KOLEJNE SUKCESY NASZEJ DRUŻYNY FUTSALU

Napisał

W dniu 22.03.2022r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Zambrowie  miał miejsce kolejny turniej II ligi futsalu chłopców w ramach Licealiady Województwa Podlaskiego. Reprezentanci ZSOiZ w Ciechanowcu rozegrali dwa mecze z I LO i ZSA Zambrów. Nasi chłopcy nie spoczęli na laurach i po raz kolejny przynieśli dumę naszej szkole! Treningi i wysiłek włożony w przygotowania przyniosły oczekiwany rezultat. Reprezentanci naszej szkoły pod opieką Pani Magdaleny Kujawskiej  z łatwością pokonali obie drużyny  kończąc spotkanie  z wynikiem 4:3 i 7:3. Oby tak dalej

Zamknij oczy i wyobraź sobie złote pole pszenicy w sierpniowy dzień, słońce unoszące się nad błękitną taflą jeziora. A teraz przypomnij sobie zimowe spacery pośród świątecznej ferii kolorów, czerwień mieszająca się z grantem, zieleń ze złotem. Cały otaczający nas świat to połączenie barw, które mają na nas ogromny wpływ. Czasem nas przyciągają i intrygują, innym razem zaś odpychają. Wpływają na nasze samopoczucie, zachowanie, na podejmowanie decyzji. Barwa to potężne narzędzie w komunikacji, dzięki któremu możemy pokazać swoje emocje, pokazać kreatywność w połączeniu ze sobą nietuzinkowych zestawień kolorystycznych.

Stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej Marszałka Województwa Podlaskiego przyznawane są przez Samorząd Województwa Podlaskiego od 2012 roku. Mają za zadanie sprzyjać rozwojowi młodzieży szczególnie uzdolnionej artystycznie, a także zachęcać młodych twórców do tworzenia projektów i prac z zakresu twórczości artystycznej. Przede wszystkim stypendia pomagają w usuwaniu barier w rozwoju artystycznym, pozwalają na dofinansowanie zakupu instrumentów muzycznych czy profesjonalnych programów graficznych, a także na udział w krajowych i zagranicznych kursach mistrzowskich, szkoleniach, wystawach czy koncertach. Stypendium artystyczne w wysokości 3000 złotych przyznawane jest na dany rok.

środa, 16 marzec 2022 13:09

Transport dla Ukrainy

Napisał

W dniu 11.03.2022r. zebrane w sklepach i aptekach produkty medyczne, higieniczne i  żywnościowe zostały z ZSOiZ w Ciechanowcu przewiezione do różnych miejsc odbioru.

Wyjątkowy czas poświęcony urodzie starszych Pań to pomysł na 8 marca czyli, Dzień Kobiet w Technikum Usług Fryzjerskich i Kosmetycznych. To idealna okazja aby docenić kobiety wokół nas. Naszą pracownię odwiedziły Panie z ciechanowieckiego Klubu Seniora, które miały możliwość skorzystania z różnorodnych zabiegów wykonywanych przez uczennice klasy 2b Technikum Usług Fryzjerskich i Kosmetycznych, m.in.  zabiegu pielęgnacyjnego na twarz, manikiur hybrydowego, manikiur tradycyjnego, zabiegu parafinowego na dłonie, henny brwi i rzęs, regulacji a także innych wedle życzenia.

Spotkanie odbywało się w ciepłej i radosnej atmosferze, a na twarzach Pań  widać było prawdziwą radość. Korzyści z tego spotkania mają obie strony. Praca ze starszymi paniami była wyzwaniem dla dziewcząt oraz szansą na wyjątkowe rozmowy i spotkanie.

wtorek, 15 marzec 2022 08:47

Razem śpiewamy dla Ukrainy

Napisał

Dnia 13 marca 2022 roku (niedziela) w sali widowiskowej Biblioteki Miejskiej w Ciechanowcu odbył się koncert charytatywny pt.: „Ciechanowiec dla Ukrainy”.

wtorek, 15 marzec 2022 06:41

Naprzeciw dziecięcej ciekawości świata

Napisał

„ Być jak Ignacy” – to projekt, który realizują uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu. Wśród nich trzecioklasiści i ich ciekawość pracy laboratoryjnej, badawczej, doświadczalnej. Dla wielu z nich to pierwsza przygoda z probówką, igłą preparacyjną czy prawdziwym mikroskopem.

Bieg ,,Tropem wilczym’’ obecnie jest największym biegiem pamięci w Polsce odbywających się co roku w marcu na cześć żołnierzy wyklętych. W tym roku odbyła się X wyjątkowa jubileuszowa edycja.

W dniach 9-10 marca 2022 r. kadeci klas 1A,1C,2A,2C realizujący program „Oddziały Przygotowania Wojskowego” uczestniczyli w kolejnym szkoleniu prowadzonym przez naszą jednostkę patronacką, czyli 18 Pułk Logistyczny w Łomży.

Wewnątrzszkolny konkurs o Puchar Dyrektora ZSOiZ został  zorganizowany w dniu 8 marca 2022r. Celem konkursu było wyłonienie młodych, obiecujących fryzjerów, jak również pokazanie ciekawych i kreatywnych kierunków kształcenia w środowisku lokalnym. Była to też niepowtarzalna okazja do zaprezentowania umiejętności zawodowych naszych uczniów. Uczestnicy zaprezentowali własną dobraną do kształtu twarzy, kreatywną interpretację fryzury męskiej, przedstawioną na modelu. Zawodnicy startowali w  konkurencji:

W ramach realizacji z Ministerstwem Obrony Narodowej programu szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych odbyły się kolejne warsztaty z zakresu przygotowania wojskowego.

Nasza młodzież pod okiem instruktorów wojskowych realizowała kolejne zajęcia praktyczne.

Patrząc na wstrząsające, przerażające i wzruszające obrazy wojny na Ukrainie, społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, postanowiła podjąć aktywne działanie w kierunku pomocy  ludności ukraińskiej uciekającej z piekła wojny. Szczególnie poruszył nas los małych bezbronnych i niewinnych dzieci. Dlatego postanowiliśmy przeprowadzić zbiórkę w szkole oraz miejscowych sklepach i aptekach.

Kadeci klas wojskowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu uczestniczący w programie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych oraz Oddziałów Przygotowania Wojskowego, doskonalili swoje umiejętności strzeleckie na szkolnej strzelnicy pneumatycznej . Zajęcia zorganizowane były w ramach Wojskowego Dnia Szkoleniowego. Umiejętność posługiwania się bronią daje dużo emocji, wzmacnia też pewność siebie.

Strzelnica wykonana została w ramach otrzymanej dotacji od Ministerstwa Obrony Narodowej z konkursu "Strzelnica w powiecie 2021".

Jesteśmy dumni, że dnia 02.03.2022 nasi  uczniowie, którzy wspierają chorych i potrzebujących krwi gremialnie stawili się do akcji.  Aż 40 uczniów oddało 18 litrów bezcennego leku ratującego życie i zdrowie wielu ludzi – krwi. Gorące podziękowania kierujemy do 20. uczniów, którzy  przy okazji akcji honorowego krwiodawstwa zarejestrowali się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych.

W imieniu tych, którzy otrzymają od Was dar życie – DZIĘKUJEMY!

Akcję przygotował i nadzorował Wojciech Cieszkowski

W dniu 1 marca obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto przypada w rocznicę stracenia w 1951 roku siedmiu przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” kierownictwa ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku działo Armii Krajowej.

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top