piątek, 21 styczeń 2022 09:06

Zajęcia na pracowni kosmetycznej.

Napisał

Uczniowie kierunku Technik usług fryzjersko-kosmetycznych na jednych z ostatnich zajęć wykonywali zabiegi pielęgnacyjne dłoni oraz zabiegi upiększające naturalną płytkę paznokciową. Za pomocą parafinoterapii omówiona została pielęgnacja skóry dłoni, jej prawidłowe przygotowanie do zabiegu. Nauczyli się również rozróżniać techniki masażu skóry dłoni.

Dodatkowo mieli okazję poznać pełną procedurę zabiegową dotyczącą manicure tradycyjnego, biologicznego oraz hybrydowego.

W dniu 19 stycznia 2022 r. odbyło się oficjalne otwarcie strzelnicy pneumatycznej w Ciechanowcu na ul. Kościelnej 12. Strzelnica funkcjonować będzie w budynku internatu Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.

W rankingu PERSPEKTYWY 2022 nasza szkoła zajęła IV miejsce w województwie podlaskim!

 
Kolejne doposażenie pracowni Technik Robót Wykończeniowych w Budownictwie

Nowe pracownie cieszą nasze serca i ułatwiają naukę na przedmiotach ogólnokształcących i zawodowych.

21 grudnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - Seweryn Lipski i Klaudia Łokieć pod opieką Pani Cecylii Szmurło mieli niebywałą przyjemność pełnić rolę pomocników Świętego Mikołaja. Odwiedzili naszych wyjątkowych absolwentów - Karolinkę Galimską, Bogusię Dąbrowską, Kamila Bachorka i Alberta Sabaka. Atmosfera podczas odwiedzin była wyjątkowa - nawet pojawiły się łzy szczęścia...
Ponieważ Mikołaj w tym czasie jest niezwykle zapracowany, dlatego dalsza część akcji odbędzie się zaraz po świętach...
Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli i poparli naszą akcję...
PAMIĘTAJMY, DOBRO ZAWSZE WRACA

środa, 22 grudzień 2021 06:54

Cykliczna akcja honorowego krwiodawstwa

Napisał

Pomimo panującej obecnie trudnej sytuacji epidemiologicznej , w naszej szkole nadal odbywają się  cykliczne akcje honorowego krwiodawstwa. Uczniowie  odczuwają  silną potrzebę wsparcia chorych i potrzebujących tego najcenniejszego leku i gremialnie zgłaszają się do  akcji dzielenia się cząstką siebie. Świadczy o tym wysoka frekwencja honorowych krwiodawców, którzy podarowali  w dniu 14  grudnia 2021r. Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku z oddziałem w Bielsku Podlaskim ponad    13 litrów bezcennego leku.

Jak zwykle do akcji zgłosił się znacznie więcej uczniów, ale niestety  z różnych względów zdrowotnych, lekarz  nie wszystkich zakwalifikował do donacji.  

Za udział w akcji  wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy!

Organizator akcji Wojciech Cieszkowski.

wtorek, 21 grudzień 2021 08:31

Szkolne spotkanie wigilijne.

Napisał

17 grudnia bieżącego roku w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Rozpoczął je Pan Dyrektor Łukasz Godlewski, który złożył wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, a przede wszystkim uczniom, najserdeczniejsze życzenia. Zdrowych, radosnych, pełnych nadziei, oraz rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia.

Następnie przed zebranymi wystąpili członkowie szkolnego chóru ZSOiZ w Ciechanowcu oraz uczniowie: Paweł Zawistowski 3A LO, Mikołaj Szeszko 2B LO, Marta Borzym 1B LO, Iga Niemyjska 3B LO, Klaudia Łokieć 3B LO, Łukasz Łyskawy 3E LO którzy pod kierunkiem Pani Elżbiety Sikoń, Pani Marzeny Zawistowskiej i Pani Sylwii Krasuckiej, przygotowali montaż słowno - muzyczny pt..,, Cicha noc...jaki w Tobie dzisiaj cud?

wtorek, 21 grudzień 2021 07:31

#Murem za Polskim Mundurem

Napisał

Kadeci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #Murem za Polskim Mundurem. Jest to akcja, którą zapoczątkowali internauci, a obecnie włącz się w nią cała Polska. Kadeci ZSOiZ biorąc udział w tym przedsięwzięciu wyrazili swoją solidarność i wdzięczność dla wszystkich służb mundurowych broniących polskiej granicy.

Uczeń naszej szkoły zakwalifikowany do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej.

20 listopada 2021 odbył się I stopień 68 Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej. Zawody Olimpiady Chemicznej organizowane są w celu rozwijania zainteresowania chemią i kształtowania umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy przez młodzież szkolną.

wtorek, 21 grudzień 2021 06:51

Wycieczka uczniów z klasy 3F LO

Napisał

15 grudnia odbyła  wycieczka uczniów, wraz z wychowawczynią Magdaleną Kujawską, do Białegostoku.

W planie wyjazdu znalazło się szereg atrakcji, które pozwoliły naszym uczniom na aktywne spędzenie czasu.

16 grudnia 2021r w naszej szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski przy współpracy z panią Katarzyną Rostkowską.

Tego dnia można było nabyć przeróżne, smaczne ciasta i ciasteczka, jak również spróbować szczęścia w loterii, w której uczeń mógł wylosować np. dodatkowe nieprzygotowanie…

Bardzo dziękujemy całej społeczności uczniowskiej za hojność i otwarte serca, bo to dzięki Wam udało się zebrać aż 1375,01 zł. JESTEŚCIE NIESAMOWICI!!!!

W sposób szczególny dziękujemy Pani Karolinie Wojtkowskiej oraz klasom 3A Technikum i 2B Technikum za przygotowanie tych wspaniałych wypieków. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na szczytny cel, a dokładniej na świąteczne upominki dla niepełnosprawnych absolwentów naszej szkoły.

W bibliotece szkolnej nie tylko wypożyczamy książki, ale również tworzymy piękne rzeczy. W świątecznej atmosferze powstały kartki bożonarodzeniowe wykonane różnymi technikami. Zostaną one wysłane do instytucji , które współpracują ze szkołą. Wszystkich zainteresowanych taką formą spędzania czasu w kreatywny sposób zachęcamy do odwiedzenia naszej biblioteki.

10 grudnia uczniowie naszych klas wojskowych rozpoczęli wyjazd do Bydgoszczy i Torunia.

W dniu 10 grudnia uczniowie należący do chóru szkolnego mieli przyjemność wyjazdu na czterodniową, bezpłatną wycieczkę, której celem jest przede wszystkim zwiedzenie jednych z najbardziej znanych miast naszego kraju - Puław, Lublina, jak również Kazimierza Dolnego.

W dniach 07-08 grudnia 2021 roku na obiektach szkoleniowych Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. bryg. Heliodora Cepy w Zegrzu odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym praktyczne zajęcia uczniów klasy IIIF Zespołu Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, w ramach pilotażowego programu „Edukacja Wojskowa”, opracowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla szkół prowadzących klasy wojskowe. Młodzież instruowana przez żołnierzy z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu doskonaliła swoje umiejętności w zakresie: taktyki, musztry, pierwszej pomocy oraz szkolenia strzeleckiego. Dziękujemy Wszystkim instruktorom, którzy przekazywali nam swoją wiedzę i dzielili się swoim doświadczeniem w czasie trwania tej edycji programu.

“-Olaf, Ty topisz się!

-Bo dla niektórych ludzi to warto się rozpuścić…”

czwartek, 09 grudzień 2021 08:13

Mikołajkowy wyjazd klasy 2C LO do Białegostoku

Napisał

Dnia 7 grudnia pojechaliśmy (klasa IIC LO) na wycieczkę klasową do Białegostoku. Wspólnie z nami w wycieczce uczestniczyły dwie koleżanki z klasa IIB LO. Z Ciechanowca wyjechaliśmy o godzinie 8:00. Pierwszą atrakcją był paintball, gdzie wspaniale spędziliśmy czas. Było dużo śmiechu, zabawy i  zdrowej rywalizacji. Po strzelaniu mieliśmy czas na posiłek i ognisko. Następnie udaliśmy się do kina na pełen emocji film. Kolejną atrakcją naszej wycieczki było lodowisko. Tu również nie zabrakło wrażeń i śmiechu. W drodze powrotnej zjedliśmy kolację w McDonalds. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy przed godziną 20:00 do Ciechanowca. Bardzo dziękujemy na Pani Katarzynie Rostkowskiej - naszej wychowawczyni i Pani Kamili Koc za organizację oraz opiekę nad naszą 25-osobową gromadką.

środa, 08 grudzień 2021 09:31

Mikołajkowe zawody w piłce nożnej halowej

Napisał

6 grudnia już od samego rana po korytarzach szkoły chodzili uczniowie ubrani na czerwono, przede wszystkim w pięknych mikołajkowych czapkach⛄❤️Uczniowie doczekali się nawet wizyty Mikołaja i pani Mikołajowej.

środa, 08 grudzień 2021 09:26

Wycieczka uczniów klas IB i IIB Technikum

Napisał

2 grudnia miała miejsce wycieczka uczniów klas IB oraz II B Technikum, wraz z wychowawcami Panią Sylwia Grzymałą oraz Panem Dawidem Jędrzejakiem, do Białegostoku.

Strona 1 z 67

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top