czwartek, 22 marzec 2018 09:59

IV Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „INFOSUKCES”

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

16 marca 2018r. w Łodzi odbył się II i III etap Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „INFOSUKCES” organizowanego przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty. Na etapie I (szkolnym) konkursu naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy drugiej OSSP – Łukasz Łyskawy i Karol Ołtarzewski.

Uczestnicy konkurs u przygotowywali projekty informatyczne na temat „Technologie przyszłości”. Do II etapu konkursu zakwalifikował się Karol Ołtarzewski. Na tym etapie  organizatorzy przeprowadzili test wiedzy z informatyki z elementami logicznego myślenia.
W przerwie między II i III etapem konkursu uczniowie i ich opiekunowie uczestniczyli w wykładzie dr i nż. Łukasza Sturgulewskiego z Instytutu Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej na temat projektowania sieci komputerowych i bezpieczeństwa w sieciach komputerowych.
Do etapu III (finałowego) zakwalifikowało się 11 uczniów, wśród których znalazł się również Karol Ołtarzewski. Zadanie na III etapie polegało na zaprogramowaniu gry „GO” w środowisku programowania w izualnego SCRATCH. Czekamy na wyniki finału. Karolowi Ołtarzewskiemu serdecznie gratulujemy.

tekst: Leszek Pietrzykowski

Czytany 5504 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top